reklamı kapat

POPÜLER

Philips SoundBar DVD Home Theater

GÖRÜNÜŞE ALDANMAYIN
Devasa kutusuyla ilk bakışta göz korkutan ve insanın kendi kendine, “Acaba bunu nereye sığdıracağım?” şeklinde bir soru sormasına sebep olan Philips SoundBar DVD Home Theater, kutusundan çıkartıldığında, kutusuyla yarattığı negatif etkiyi anında siliyor.  Kutunun içinden; plazma ya da LCD televizyonunuzun altına yerleştirebileceğiniz ve ilk anda düşündüğünüzden çok daha ince ve zarif tasarlanmış gövdesiyle SoundBar, başarısını perçinleyen ekürisi Ambisound, kumanda ve arabirim kabloları çıkıyor. Kutuda ayrıca, SoundBar’ı duvara monte edebilmenizi sağlayacak olan bir de metal askı bulunuyor. Elbette aşina olduğunuz ev sinema sistemlerinden dolayı gözleriniz, kutunun içinde ayaklı / ayaksız hoparlörleri arayabilir. Philips SoundBar DVD Home Theater başka hiçbir şeye ihtiyaç duymuyor. Zira SoundBar; amplifikatör, orta ve sesin etrafınızı sarmasını sağlayacak olan sağ ve sol hoparlörleri yekpare kasasında barındırıyor. Yekpare kasa, kullanım öncesinde Philips SoundBar DVD Home Theater için akıllarda soru işareti bırakabilir. Fakat emin olun SoundBar işini iyi yapıyor.

HD KALİTESİ

Oldukça basit bir kuruluma sahip olan Philips SoundBar DVD Home Theater, sahip olduğunuz DVD’leri gerçek kalitesinde izlemenizi sağlayacak olan 1080P video çözünürlüğünü destekliyor. Ürün bunun yanı sıra, bağlanacağı televizyon tipine göre iyi bir performans sergileyebilmesi için 4:3 Pan Scan, 4:3 Letter Box ve 16:9 Geniş Ekran görüntüleme oranlarını sunuyor.

ARŞİVİNİZE CAN VERECEK
SoundBar’ın sağ alt kısmında bulabileceğiniz USB ile MP3 LINK girişlerini kullanarak, taşınabilir disk ve MP3 oynatıcılarınızdaki video ve müziklerinizi oynatabiliyorsunuz. Ürünün üzerinde elbette bir de DVD oynatıcı bulunuyor. DVD oynatıcı, SoundBar’ın ön cephesinin orta bölümüne yerleştirilmiş ve SoundBar’ın şık bir yapıya bürünmesini sağlayan kızaklı cam kapağın hemen altında yer alıyor. Bu oynatıcıyı kullanarak, özelikle Dolby Digital 5.1 destekli DVD’lerinizi raflarından defalarca kez indirip izleyeceğinizi düşünüyoruz. Zira biz testimiz sırasında HULK ve Silent Hill’in başından kalkmakta oldukça zorlandık. DVD’nin yanı sıra DivX, MPEG1, MPEG2 ve DivX Ultra formatlarındaki videolarınızı da çözebilen SoundBar, sunduğu Türkçe karakter desteği sayesinde, desteklediği formatlardaki videolarınızı Türkçe alt yazılı olarak izleyebilmenize imkân tanıyor. Alt yazı seçeneğini, videoyu başlattıktan sonra uzaktan kumandası üzerinde yer alan ‘Subtitle’ butonunu kullanarak açıp kapatabiliyorsunuz. Ürünün desteklediği formatlara değinmişken, video ve müzik formatları dışında, JPEG formatını da desteklediğini ve bu sayede fotoğraflarınızı da görüntüleyebileceğini belirtelim.

EN İYİ PERFORMANS İÇİN
Philips SoundBar DVD Home Theater’ın, Türkçe de dâhil olmak üzere pek çok dil desteği sunan ve oldukça basit bir yapıya sahip olan menüsünü kullanarak çeşitli ayarları kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Bunların arasında; odanın akustik ayarı, ürünün odanızdaki konumu, SoundBar’ın yerleştirildiği yerin yüksekliği ve ürünün ne kadar uzaklıktan kullanılacağı gibi, üründen en iyi başarımı almanız için önemli rol oynayan ayarlar bulunuyor. Bunun yanı sıra, kumanda üzerinde bulunan ‘Ambisound’ ve ‘Sound’ butonlarını kullanarak, oynattığınız video veya müziğe en uygun surround çıkışı ve ses efekt ayarlarını da yapabilirsiniz.

SON SÖZ

Philips SoundBar DVD Home Theater; yenilikçi yaklaşımı, yenilikçi yaklaşımını başarılı bir şekilde yansıtabildiği şık ve zarif tasarımı, sahip olduğu gelişmiş özellikleri ve gösterdiği performansıyla, test ettiğimiz süre boyunca bizlere hem görsel, hem de işitsel olarak keyifli dakikalar yaşattı. Eminiz sizler de Philips SoundBar DVD Home Theater’dan memnun kalacak ve arşivinizde yer alan filmleri büyük bir keyifle izleyeceksiniz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR

Yenilikçi ve şık tasarımı, Türkçe alt yazı desteği, pürüzsüz ve kaliteli ses performansı

EKSİLER

Ürünü incelediğimiz süre içinde herhangi bir eksi özellikle karşılaşmadık

SONUÇ

Her yönüyle bize kendini beğendirmeyi başaran Philips SoundBar DVD Home Theater’ın, evinde video ve müzik keyfini yaşamak isteyenlerin mutlaka edinmeleri gereken bir ürün olduğunu düşünüyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
HTS6100

Görüntü Desteği
720p, 1080i, 1080p

Ses Desteği

Ambisound, Dolby Dijital, Dolby Prologic II, DTS, Stereo

Desteklediği Formatlar
DivX, MPEG1, MPEG2, DVD, VCD, CD, MP3, WMA, JPEG

Bağlantılar
USB, MP3 oynatıcı portu, HDMI, komponent video çıkışı, SKART1, FM radyo

Amplifikator
600 W toplam çıkış gücü
65 dB (CCIR) sinyal parazit oranı

Ambisound
220-240 V
~50 Hz güç kaynağı
150 W güç tüketimi
Bass refleks sistemi
50 Hz – 200 Hz frekans tepkisi

Boyutlar
958 x 163 x 141 mm (SoundBar)
295 x 440 x 295 mm (Ambisound)

Ağırlık

7 kilogram (SoundBar)
10 kilogram (Ambisound)

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

Yorumlar kapatıldı.