reklamı kapat

POPÜLER

Verbatim MediaStation Network Multimedia Drive

KULLANIŞLI ARAYÜZ
MediaStation’ı televizyonunuza bağladığınızda karşınıza gelecek olan basit arayüzlü menüde göreceğiniz ‘Movie’, ‘Music’ ve ‘Photo’ başlıklarını takip ederek film, müzik ya da fotoğraflarınızı görüntüleyebiliyorsunuz. ‘Playlist’ başlığını kullanarak ise, yine film, müzik ve fotoğraflarınızdan istediklerinizi seçerek kendinize bir çalma listesi hazırlayabiliyorsunuz. En alt bölümde göreceğiniz ‘Setup’ ile de, çeşitli ayarlar yapmak mümkün.

GÖRÜNTÜ SEÇENEKLERİ
480p, 720p ve 1080i video çözünürlüklerini destekleyen ve 4:3 Letter Box, 4:3 Pan Scan ile 16:9 görüntüleme oranlarını kullanımınıza sunan MediaStation; MPEG 1/2/4, DivX, XviD video formatlarını, MP3, OGG Vorbis, WAV, WMA ses formatlarını ve yalnızca JPG görüntü formatını destekliyor. Video formatlarından bahsetmişken, video dosyanıza ait alt yazı seçiminin ve senkron problemi çıkartan alt yazıların senkron ayarlarının yapılabilmesi hoş bir özellik. Yalnız şundan da bahsetmek gerekiyor: ürünün Türkçe karakter desteği ne yazık ki yok. Evet, alt yazılardaki Türkçe karakterlerin deformasyona uğraması söz konusu ve ürünün canımızı sıkan neredeyse tek tarafı da bu oldu. Ancak, elbette bu sorun DVD filmlerde ortaya çıkmıyor.

PUANLAMA

-4YILDIZ-

ARTILAR
Geniş görüntü ve çözünürlük seçenekleri, kolay kurulum ve basit arayüzü

EKSİLER

Türkçe dil desteği sağlamaması, kısa uzaktan kumanda etki alanı

SONUÇ
MediaStation ile, ne bir DviX, ne de bir DVD oynatıcıya ihtiyaç duyuyorsunuz. Üzerindeki film, müzik oynatıcı ve fotoğraf görüntüleyici arabirimi ile oturma odanızda multimedya keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Sabit Disk
500 GB 3.5” SATA

TV Tipi
NTSC / PAL

Desteklediği Formatlar

MPEG 1/2/4, DviX, XviD, MP3, OGG Vorbis, WAV, WMA, JPG

Bağlantılar
USB 2.0, 10/100 Mbps LAN (RJ-45), Composite, S-Video, Component (Y, Pb, Pr), Stereo L-R, Digital Coaxial, Optical

Güç
12V 3A

Boyutlar
47 x 150 x 210 mm

Ağırlık

1200 gram

İLGİLİ HABERLER