reklamı kapat

POPÜLER

Philips Xenium X500

 - Güncelleme: 07 Nisan 2009 10:49

Sağ yan yüzde ise mini USB bağlantı noktası bulunuyor. Giriş seviye cep telefonlarından olmasına rağmen standart miniUSB bağlantı noktasına sahip X500 bizden artı puan alıyor.

KLASİK ARAYÜZ
Cihazın sunduğu arayüz uzunca bir zamandır hayatımızda olan cep telefonlarında standartlaşan görünümde. Simgeler halinde gösterilen ana menüde aradığınızı bulmak gayet kolay. Java desteği bulunan X500’ün içerisinde Arkonoid benzeri, Yılan ve Sudoku oyunları yüklü halde geliyor. 10 MB dahili hafıza sunan cihazın kapasitesini microSD kartla 2 GB’a kadar çıkarabiliyorsunuz. Hafıza kartını kamera ve müzikçalar uygulaması için kullanabilirsiniz. Basit bir müzik uygulamasına sahip olan X500, parçaları sanatçı ve tüm liste halinde göstermenin yanı sıra karışık, tekrar çalma ve arka planda çalışabilme özellikleri sunuyor. X500 ile ayrıca, FM radyo da dinleyebiliyorsunuz. Sahip olduğu 1.3 megapiksel kamerasıyla, ancak diğer cep telefonlarıyla paylaşabileceğiniz kadar kaliteli fotoğraf çekebilen cihazın video kayıt kalitesi de paylaşım standartlarında. Takvim, kronometre, hesap makinesi, birim dönüştürücü gibi standart uygulamaların yanı sıra X500 Firewall olarak adlandırılan bir kara liste uygulamasına sahip. Buraya eklediğiniz kişiler size ulaşamıyor. Bluetooth bağlantısı da bulunan cihazın profil seçenekleri sayesinde pratik bir şekilde farklı ses ve titreşim ayarlarını uygulayabiliyorsunuz. Cihazın kuşkusuz en önemli özelliği düşük fiyatı ve uzun pil ömrü. Genel sesli ve metinsel iletişiminizi gidermenin ötesinde FM radyo ve basit de olsa bir kamera ile zenginleştirilmiş. Sahip olduğu yüksek kapasiteli pili sayesinde 16 saat konuşma süresi sunan Philips Xenium X500, bir haftadan fazla şarj etmeden kullanma imkanı tanıyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Piyasadaki diğer cep telefonlarına oranla yüksek pil ömrü sayesinde öne çıkıyor. Ayrıca, uygun fiyatlı

EKSİLER
Teknoloji meraklılarını cezbedecek neredeyse hiçbir özelliği bulunmuyor

SONUÇ
Basit özellikler sunan, satış fiyatıyla uygun bir alternatif olan Xenium X500, bir haftayı aşan aktif kullanım süresiyle uzun uzadıya konuşmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran
• 1.8 inç, 176×220 piksel, 256 bin renk

Hafıza
• 10 MB dahili, microSD (2 GB maks)

Kamera
• 1.3 megapiksel

Bekleme / Konuşma Süresi
• 3600 saat / 16 saat

Bağlantılar
• USB 1.1, Bluetooth 2.0

Boyutlar
• 105.6 x 42.4 x 17.9 mm

İLGİLİ HABERLER