reklamı kapat

POPÜLER

Pinc VR cihazıyla telefonun içine girmek mümkün

Birçok firma kendine has sanal gerçeklik cihazları üretiyor ve bu ürünler farklı amaçlara hitap ediyor. Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğüne benzeyen Pinc adlı iPhone kılıfı ise elin hareketlerini takip edebilen sistemi sayesinde oldukça farklı bir deneyim vadediyor.

Tamamen 3D yazıcı aracılığıyla üretilen Pinc, ilk bakışta iPhone 6 uyumlu bir kılıf olarak göze çarpıyor. iPhone 6‘dan biraz daha kalın olan kılıf, Oculus Rift ve Gear VR’dan ise daha ince. Ancak cihazın yetenekleri, bir kılıf olarak hizmet etmenin çok daha ötesinde. “Telefonun içine adım atın” sloganıyla gelen cihaz sayesinde, telefondaki tüm uygulamalar sanki telefonun içerisindeymişsiniz gibi parmağınızın ucunda görünüyor ve istendiği gibi telefonu yönetmek mümkün hale geliyor. İçerisinde balıkgözü lens barındıran cihaz geniş açılı bir görüş sunuyor.

cfmvbptd9dmnuyp8ny1l
Pinc, elin bütününü algılamak yerine sadece parmak uçlarına yöneliyor ve böylece elin tamamını algılamaya çalışmadığı için çok daha az pil tüketiyor. Basit bir teknoloji ile üretilen cihaz bluetooth ve kablosuz bağlantı olmaksızın çalışabiliyor.

Parmakları algılayabildiği için telefondaki birçok işlemi kolayca gerçekleştirmesi ve oyun oynamaya da yeni bir boyut kazandırması beklenen cihaz bugün itibariyle Indiegogo‘da destek bekliyor. Toplam 100.000 Kanada doları toplaması amaçlanan projeye 99 dolar destek verildiği takdirde cihaza sahip olunabiliyor. Şu anda prototip aşamasında olan cihazın kullanıcılara teslim edilebileceği en erken tarih olarak ise 2015’in Haziran ayı gösteriliyor.

vr

VİDEO

YORUMLAR