reklamı kapat

POPÜLER

Natalia Vodianova

Amy Schumer/Serena Williams

Natalia Vodianova/Tavi Gevinson

Fran Lebowitz/Agnes Gund

Yoko Ono/Mellody Hobson

Patti Smith/Yao Chen

Pirelli takvimine farklı bir bakış [Galeri]

1963’ten beri hayatımızda olan Pirelli takvimi, 2016 için bakış açısını bir parça değiştiriyor. Her ay farklı bir modelin vücudunun sergilendiği ünlü takvim bu yıl ilham verici kadınları resmediyor.

Pirelli takvimi denilince akla gelen iki şey var. Birincisi sınırlı sayıda takvimin Pirelli tarafından dağıtılması sebebiyle herkesin erişebileceği bir takvim olmaması; ikincisi ise her yıl birbirinden seksi ve kusursuz vücuda sahip 12 modeli bünyesinde barındırması. Ancak 2016 Pirelli için farklı bir yıl. Çünkü bu sene Pirelli fotoğrafçılığını üstlenen Amerikalı portre fotoğrafçısı Annie Leibovitz, vücutlarıyla değil hayatlarıyla hayranlık uyandıracak kadınları fotoğraflıyor. Amy Schumer, Patti Smith, Serena Williams, Yoko Ono gibi isimlerin yer aldığı takvimin insanlara ilham vermesi planlanıyor.

Takvimde “çıplak kadın” teması kullanılmasa da iki istisna bulunuyor. Bunlardan biri nisan ayı modeli olarak karşımıza çıkan Serena Williams. Sırtı dönük olarak fotoğraflanan profesyonel tenisçi, sporla şekillenen kaslarını sergiliyor. Aralık ayında ise komedyen Amy Schumer‘ın çıplak fotoğrafı bulunuyor. 2000 yılında da Pirelli için çalışma yapan Annie Leibovitz, o yıl böylesine keskin bir fark yaratmasa da 2016 yılında çıkardığı işin oldukça etkileyici olduğunu söylemek mümkün. Ünlü, zengin ve güçlü insanlardan oluşan yaklaşık 20 bin kişilik bir gruba dağıtılacak olan takvimin çekim aşamalarını aşağıdaki videodan izleyebilir, takvimde yer alacak bazı fotoğrafları haberin üstünden görüntüleyebilirsiniz.

VİDEO