reklamı kapat

POPÜLER

apple

Piyasadaki en büyük ekranlı 4K kavisli monitör

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, MultiView özelliğine sahip, 40 inçlik Philips Brilliance 4K Ultra HD LCD ekranlı BDM4037UW modelini satışa sunuyor. Monitörün şu anda piyasadaki en büyük 4K kavisli monitör olduğu belirtiliyor. Markanın piyasada bu modelden daha büyük ekranlı 4K monitörü olsa da Philips BDM4350UC’nin kavisli olmadığını belirtmekte yarar var.

Gerçeğe en yakın görüntü için daha geniş bir yelpazede renkler sunan Ultra Wide Renk Color olarak adlandırılan bir teknolojinin yer aldığı monitör, NTSC gamının tipik yüzde 72’sini desteklemek yerine yüzde 85’ini destekliyor. Bu sayede gerçeğe daha yakın görüntüler üreten monitör, renk dengesini ayarlamak için yazılım ayarlarını değiştiren iyileştirmelerin aksine donanımda yapılan bir iyileştirmeyi sunuyor.

Daha canlı ve parlak görüntüler için süper yüksek statik kontrast oranları sağlayan monitörde gelişmiş çoklu alan dikey ortalama teknolojisi kullanılıyor. Optimize edilmiş piksel yönetim teknolojisi sayesinde ise, ekran aynı zamanda 178/178 derecelik ekstra geniş bir görüntüleme açısına da sahip. 
Profesyonellerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen 4K kavisli monitörde MultiView özelliği de yer alıyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde iki ayrı kaynağa, örneğin kişisel bilgisayarla televizyona aynı anda bağlanabiliyor ve görüntü izleyebiliyor. Picture-by-Picture modu ve örneğin ekranın kalan kısmında çalışırken küçük bir pencerede haber akışını izlemeye imkan sağlayan Picture-in-Picture gibi özellikler sunan monitörün fiyatı 759 dolar olacak. 4K kavisli monitörün satış tarihi ise henüz bilinmiyor.