reklamı kapat

POPÜLER

Piyasadaki en iddialı Android telefon; Samsung Galaxy S22 Ultra incelemesi

Samsung Galaxy S22 Ultra

SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA PERFORMANS

Cihazın en iddialı olduğu noktası bünyesinde barındırdığı işlemcisi. Samsung daha önceden Türkiye’de satışa sunduğu üst düzey akıllı telefonlarında Exynos işlemcisini tercih ediyordu. Bu kez yapılan bir değişiklikle Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin Galaxy S22 Ultra’da yer aldığını görüyoruz. Açıkcası Samsung’un aldığı bu kararı doğru buluyoruz. Çok iddialı bir performans sunan Snapdragon 8 Gen 1’i Geekbench 5’te test ettik.

Telefonu bu işlemciyle tek çekirdek performansından 1.205, çok çekirdek performansından 3.082 puan aldı. Aynı testten iPhone 13 sırasıyla 1.680 ve 4.490 puan; Snapdragon 888 işlemcili Huawei P50 Pro ise sırasıyla 884 ve 3.378 puan almıştı.

Telefon şu anda satın alabileceğiniz en güçlü Android telefonlardan biri. İşlemleri çok hızlı bir sürede gerçekleştirebilen telefon gerek oyun deneyiminde gerekse video düzenleme konusunda iyi bir iş ortaya koyuyor.  Akıllı telefonlarda performansa önem veren kullanıcıların Galaxy S22 Ultra’nın sunduğu deneyimden çok memnun kalacağını söyleyelim. Bizim incelediğimiz modelde 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza yer alıyor. Telefonun Türkiye’de 12 GB RAM’li modeli de satılıyor. 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerinde sunulan bu RAM desteğiyle telefonun çok daha iyi bir deneyim sunacağını belirtelim.