reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Piyasadaki en iddialı Android telefon; Samsung Galaxy S22 Ultra incelemesi

En güçlü Android’li telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S22 Ultra, S Pen deneyimi, 120 Hz yenileme hızı sunan Dinamik AMOLED ekranı ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle fark yaratıyor.

Samsung uzun yıllar Galaxy S ve Galaxy Note modelleriyle kullanıcıların dikkatini çeken ürünlere imza atıyordu. Geçtiğimiz yıl katlanabilir ekranlı Galaxy Z Fold 3 modelini piyasaya süren ve bu telefona S Pen desteğini getiren Samsung, 2021 yılında Galaxy Note modeli satışa sunmamıştı.

Samsung’a yakın kaynaklar şirketin Galaxy Note modelinden artık vazgeçtiğini ve Samsung’un Galaxy S ve katlanabilir ekranlı telefonlara yoğunlaşacağını söylemişti. Galaxy S22 ailesinin tanıtılmasıyla birlikte bu dedikoduların gerçeğe dönüştüğü daha da ortaya çıktı. Galaxy S21 Ultra da S Pen’e destek verse de Galaxy Note modellerinde olduğu gibi bir yuvaya sahip değildi. Bu açıdan Galaxy Note deneyimini Galaxy S21 Ultra’da yaşayamamıştık. Galaxy S22 Ultra ise bu deneyimi tam anlamıyla yaşamamız imkan veren bir telefon olmuş. Sahip olduğu yuva sayesinde S Pen’i Galaxy S22 Ultra’ya rahatlıkla takmak mümkün. Ayrıca bu yıl ilk kez Türkiye’de satılan bir Galaxy S’te Qualcomm imzalı bir işlemciyi görüyoruz. Samsung Türkiye’de sunduğu tüm Galaxy S’lerde Exynos işlemcilerine yer veriyordu. Yapılan testlerde Samsung imzalı Exynos işlemciler Qualcomm işlemlerin gerisinde kalıyordu. Samsung bu geri bildirimleri duymuş olacak ki Türkiye’de satılan modele Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini tercih etti. Pazara bağlı olarak farklı ülkelerde Exynos işlemcili Galaxy S22 modellerini de göreceğimiz belirtelim.