reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Playboy ve Hello Kitty, özel üretim Leica C’de buluştu

Normalde hiçbir bağlamda bir arada düşünemeyeceğimiz iki marka, Playboy ve Hello Kitty, Fransız perakendeci Colette’in yeni koleksiyonunda bir araya geldi. Koleksiyon kapsamında iş birliğine gidilen Haribo ve Yazbukey gibi pek çok markadan biri de Leica oldu.

playboyleica
Hello Kitty ve Playboy’un sırasıyla 40’ıncı ve 60’ıncı yıllarını kutlamak amacıyla oluşturulan koleksiyonda bu iki ismi bir araya getirme fikri Colette’in kurucusu Sarah Andelman’e ait. Genel olarak şaşkınlık yaratan, ancak moda severler tarafından büyük beğeniyle karşılanan koleksiyonda çorap, ayna, iPhone kapağı ve şekerleme gibi pek çok ürün bulunsa da en çok ilgiyi çeken parça sınırlı sayıda üretilen “Leica C” oldu. Panasonic LF1 ile çok büyük benzerlik gösteren bu modelin teknik özelliklerine daha önce yer vermiştik, Hello Kitty x Playboy koleksiyonundaki makinenin tek farkı ise üzerindeki tavşan kulaklı kedi logosu.
playboyleica4
Sadece 10 adet üretildiği düşünüldüğünde 1.263 dolarlık fiyatı cüzi kalan Leica C, Colette’in internet mağazasındaki güncel bilgiye göre çoktan tükenmiş durumda. Ancak koleksiyonu ve makineyi daha yakından incelemek isterseniz Colette‘e göz atabilirsiniz.

Advertisement