reklamı kapat

POPÜLER

“PlayStation 4” için geri sayım

Sony geçtiğimiz hafta PlayStation 2‘nin dünya genelindeki satışını durdurma kararı aldığını açıklamıştı. PlayStation 2‘nin satışına son verilmesi ise herkesin kafasında Sony’nin PlayStation 4 üzerinde çalışmalar yaptığı fikrini oluşturmuştu. Sony tarafından PlayStation 4 hakkında resmi açıklama yapılmamasına rağmen oyun konsolu ile ilgili iddialar her geçen gün daha da artmakta. Son olarak NeoGAF isimli internet sitesinde yer alan bir üye, Sony’nin PlayStation 4 oyunlarında yakın saha iletişimli (NFC) etiketler kullanacağını; bunun da ikinci el oyun alımının önüne geçeceğini belirtmişti. Diğer bir iddia ise oyun konsolunun 2014 yılında satışa sunulacağı yönünde.

Bugün sizlerle paylaşacağımız haber ise oyun konsolunun ne zaman tanıtılacağı ile ilgili. Emol isimli internet sitesine konuşan Sony’nin ev eğlence birimi genel müdür yardımcısı Hiroşi Sakamoto, Sony’nin, yeni nesil oyun konsolunu mayıs ayında tanıtabileceğini belirtti. Sony ve Microsoft‘un yeni nesil konsollarını 11-13 Haziran’da Los Angelas’ta düzenlenecek olan E3 Fuarı’nda tanıtabileceği iddiaları da uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu zaten. Mayısta yeni nesil oyun konsolunu tanıtarak Sony, hamlesini Microsoft’tan önce yapabilir. Sony’nin yeni nesil oyun konsolunu bekleyen oyunseverlerin dişlerini biraz daha sıkması gerekiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““PlayStation 4” için geri sayım” için 3 cevap

 1. isa dedi ki:

  Bluray ve 3D teknolojisinden daha yeni farklı bir teknoloji çıkmadı, yeni çıkaracakları konsolun ne farkı olabilir ki!..

 2. Baris dedi ki:

  isa : muhtemelen sony de aynı şeyi düşünüyor. ortada şuana kadar yapmayı gerektirecek bir neden yok. Ben de oyun oynarken konsolun takıldığını, zorlandığını görmedim. Herhalde hakkını vererek ( süre açısından ) kullandığım en iyi elektronik cihazlardan biri. Ben ilk çıktığında da almadım üstelik, 1,5 yıldır kullanıyorum ve bu süre zarfında beni yolda bırakmadı. Bundan sonra çıkacak olanı da aynı mantaliteyle hazırlarlarsa, uzun yıllar kullanabilirsek, şuan 1 müşterileri hazır..

 3. Can dedi ki:

  PS3 kablosuz kontrol konusunda Xbox’ın çok gerisinde kaldı.
  Xbox arada cihaz olmadan tüm vücut haraketlerini algılar ve bu yönde oyunlar üretiliyorken bir atak yapmak zorunda görünüyor.
  Ayrıca PS3 %90 oranında HD Ready oyunlarla piyasadayken Xbox Bluray farkını tüm oyunlarının Full HD olmasıyla kapatıyor.
  Nintendo bu rekabetin gerisinde kalmış gibi görünsede bir süprizde onlardan beklenebilir.