reklamı kapat

POPÜLER

playstation 4 pro

PlayStation 4 Pro “Boost Mode” ile oyun canavarına dönüşecek

Sony‘nin en fazla tercih edilen oyun konsollarından biri olan PlayStation 4 Pro yakında yayınlanacak güncellemeyle birlikte oyun performansını yükseltmeye hazırlanıyor.

9 Mart Perşembe, yani bugün paylaşılması beklenen bu güncelleme ismi Boost Mode olan yeni bir seçenekle birlikte geliyor. İsminden de anlayacağınız üzere bu mod oyun oynarken alışılandan çok da iyi bir performans vadediyor. Bunun yanı sıra güncellemeyle birlikte uzaktan oynatma özelliğine de sesli iletişim alternatifi ekleniyor ve PlayStation Network’ün ikonları değişiyor.

Temelde bahsi geçen bu yazılım güncellemesi tüm PlayStation 4 sahipleri tarafından indirilebilir olacak. Ancak güncelleme ile kullanıma sunulan önemli özelliklerin büyük bir kısmı sadece PlayStation VR ve PlayStation 4 Pro ile kullanılabilecek. Elbette platformun sanal gerçeklik modu da bu güncellemeden nasibini alacak. Sunulan yeniliklerle birlikte PS VR‘ın görüntü kalitesi yükselecek. Performansta sağlanan yükselmenin yanı sıra sinematik modda saniyeye düşen kare sayısında bir artış yaşanacak.

Elbette tüm bu saydıklarımızın arasında en fazla Boost Mode dikkat çekiyor. Sony‘nin açıklamasına göre bu modda oyun oynandığı zaman konsolun performansında ciddi bir artış gözlenecek. Fakat bu artış her oyunda aynı oranda yaşanmayacak. Bazı oyunlar bu güncellemeyle uyumlu çalışırken, bazılarında bir fark yaşanmadığını düşünebilirsiniz.