reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4’e özel oyunlar sonunda bilgisayarlara geliyor

Dünyanın en fazla satılan oyun konsolu olarak öne çıkmayı başaran PlayStation 4 bunu sadece teknik özellikleriyle sağlamıyor. PS4’e özel olarak hazırlanan oyunlar da bu ilginin artmasına katkı sağlıyor. Şimdi PlayStation Now sayesinde PlayStation 4′ e özel hazırlanan ve büyük ilgi gören birçok oyunu masaüstü bilgisayarlarda oynamak mümkün olacak.

PlayStation son zamanlarda oldukça olumlu gelişmelerle gündeme geliyor. Bu oyun konsolu açıklanan satış rakamlarının yanı sıra PlayStation VR’ın başarısı ve PlayStation 4 Pro’ya özel boost mode ile adından söz ettiriyor. Şimdi de PlayStation Now‘un kapsama alanını iyice genişleteceği ortaya çıktı. Bu heyecan uyandıran gelişme Sony tarafından yayınlanan bir blog yazısıyla duyuruldu. Yakın zamanda PlayStation oyun konsollarında oynanabilen tüm oyunların PS Now’a dahil edileceği müjdelendi. Bu kapsamda PlayStation 4’e özel hazırlanan oyunlar da PlayStation Now’a eklenmiş olacak. Bahsi geçen bu içeriklerin arasında Uncharted 4 ve The Last of Us Remastered gibi oyuncuların favorisi olan oyunlar da yer alıyor.

Şimdilik tüm oyunların ne zaman PlayStation Now‘a ekleneceği bilinmiyor. Öncesinde birkaç hafta boyunca test sürecinin gerçekleştirileceği dile getiriliyor. Ardından PC kullanıcıları da PlayStation oyunlarının keyfini sürebilecek. Son olarak PlayStation Now kullanmaya başlamadan önce bir haftalık ücretsiz deneme sürecini değerlendirebileceğinizi de hatırlatalım.