reklamı kapat

POPÜLER

Tag Heuer
Tag Heuer
Tag Heuer

Tag Heuer’den parçaları değiştirilebilen modüler akıllı saat: Connected Modular 45

İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer yeni akıllı saati Connected Modular 45’i resmen görücüye çıkardı. Dünyanın en iyi saat üreticilerinden biri olan Tag Heuer ve Intel iş birliğinde geliştirilen saat, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Connected isimli saatin başarısını sürdürmeye hazırlanıyor. Modüler tasarımıyla dikkatleri üstüne çeken saat, saati satın almadan önce özelleştirebilmenize imkan tanıyor.

Farklı renklerde üretilen modülleri, bilezikleri ve tokaları değiştirebileceğiniz gibi saatteki mekanik kısmı da değiştirmek mümkün. Tüm kiti bir Heuer 02T Tourbillon Chronograph ile takas edebileceğiniz saat, kullanıcılar özelleştirme anlamında çok şey sunuyor. Android Wear 2.0 işletim sistemi yüklü gelen saat, tamamen metalden üretilen gövdesiyle de oldukça havalı görünüyor. Tag Heuer’ın piyasadaki mekanik saatlerinde olduğu gibi dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Connected Modular 45’te 1,39 inçlik AMOLED bir ekran bulunuyor. Bir önceki modelde 1,5 inçlik ekranın yer aldığını belirtelim. Ekranında kullanılan safir cam sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklı olan saatte Wi-Fi, Bluetooth ve NFC gibi bağlantılar da bulunuyor.

Tag Heuer

Android Pay desteği sayesinde alışverişlerde de kullanılabilen saat, Intel‘in Atom Z34XX işlemcisinden güç alıyor. Ortam modundayken 30 saate kadar kullanım imkanı sunduğu belirtilen Connected Modular 45’te GPS bağlantısı yer alsa da LTE veya kalp ritmi sensörü gibi özellikler yer almıyor. 30 metre suya karşı dayanıklı olduğu ifade edilen saatte Intel tarafından geliştirilen dijital asistanın da yer alacağı belirtiliyor. Siri ve Google’ın sesli asistanlarına rakip olarak geliştirilen asistanın ne gibi özellikler sunacağı henüz bilinmiyor. Ne zaman satışa sunulacağı henüz belli olmayan saatin yurt dışındaki satış fiyatı ise 1.600 dolar. Bir önceki modelin yurt dışındaki fiyatının 1.499 dolar olduğunu hatırlatalım.