reklamı kapat

POPÜLER

TAG Heuer’in modüler akıllı saati hakkında yeni bilgiler

2015 yılında ilk akıllı saati olan Connected‘ı piyasaya süren TAG Heuer‘in yeni saati büyük bir merakla bekleniyor. İlk saatinde özellikle malzeme kalitesi ve gelişmiş arayüzlerle ön plana çıkan ünlü saat üreticisi, ikinci saatiyle de akıllı saat piyasasında kendine has bir yer edinmeye hazırlanıyor.

Advertisement

Ocak ayında şirketle yapılan bir röportajda TAG Heuer’in yeni bir Android Wear 2.0‘lı saat üzerinde çalıştığı açıklanmıştı. Ayrıca bu saatin mayıs ayı içerisinde raflardaki yerini alacağı ifade edilmişti. Ancak son gelen bilgilere bakılırsa bu kadar uzun süre beklememize gerek kalmayacak ve çok kısa bir zaman içerisinde yeni saati piyasalarda görebileceğiz.

TAG Heuer Connected Modular ismine sahip olan cihaz, iddialara göre tamamen modüler bir tasarımla geliyor. Öyle ki, cihazın çerçevesinden kayışa ve hatta kayış tokasına kadar her şeyin değiştirilebileceği ifade ediliyor. Ayrıca özel saat kısmı sayesinde otomatik ve dijital saat arasında geçiş yapılabileceği ve böylece saatin hibrit bir yapıda olacağı söyleniyor.

İlk akıllı saati 1.500 dolar fiyatla gelen TAG Heuer, buna rağmen iyi bir satış rakamına ulaşmayı başarmıştı. 50 binden fazla satan saat, bu fiyat segmentinde bir pazarın olduğunu gözler önüne sermişti. Yeni saatin de fiyatının da tüm TAG Heuer saatler gibi pahalı olması bekleniyor. Cihazın mart ayının ortasında satışa sunulması bekleniyor.