reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4’ün oyun kontrolörünün ilk fotoğrafı

Sony, 20 Şubat’ta PlayStation 2013 olarak adlandırılan bir etkinlik düzenleyeceğini bu ayın başlarında yayınladığı bir video ile kendi internet sitesi üzerinden duyurmuştu. Sony, New York’ta düzenleyeceği etkinlikte ne tanıtacağını henüz açıklamış olmamasına rağmen iddialar şirketin bu etkinlikte PlayStation 4′ü veya PlayStation 3 ile ilgili bir yeniliği tanıtacağını söylüyor.

Yaklaşık iki hafta önce PlayStation 4 oyun konsolu ile birlikte gelmesi beklenen yeni oyun kontrolörünü sizlere duyurmuştuk. Edge‘in haberinde PlayStation 4’te kullanılacak oyun kontrolöründe dokunmatik yüzeyin olacağı belirtilmişti. Sony’nin yeniden tasarladığı oyun kontrolörünün mevcut DualShock oyun kontrolörü ile aynı boyutlarda olacağı ifade edilmiş; yeni oyun kontrolörünü DualShock kontrolöründen ayıran farkın ise DualShock’lardaki Start, Select ve PlayStation tuşlarının bulunduğu yerde, PS Vita’nın arkasında bulunan dokunmatik alan gibi küçük bir dokunmatik alanın bulunduğu dile getirilmişti. Edge, PlayStation 4’te kullanılması beklenen oyun kontrolörü ile ilgili bilgileri kullanıcılarla paylaşmış olmasına rağmen, oyun kontrolörünün fotoğrafını yayınlamamıştı.

Destructoid isimli internet sitesi ise PlayStation 4’te kullanılması beklenen oyun kontrolörü ile ilgili ilk fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafa bakıldığında görülüyor ki oyun kontrolörü mevcut DualShock oyun kontolörü ile neredeyse aynı tasarıma sahip. Oyun kontrolörünü mevcut DualShock oyun kontrolöründen ayıran fark ise üstünde touchpad barındırması (dokunmatik yüzey) ve mavi renkli bir ışık. Mavi renkli ışık, Sony’nin PlayStation Move oyun kontrolörünü yeni oyun kontrolörüne de taşıyacağını akıllara getiriyor. Belirtmekte yarar var, fotoğrafta görülen oyun kontrolörünün prototip aşamasında olduğu belirtiliyor. İddiaların doğru olup olmadığı önümüzdeki hafta ortaya çıkacak.

İLGİLİ HABERLER
PlayStation 4, 20 Şubat’ta tanıtılabilir
PlayStation 4′ün oyun kontrolöründe dokunmatik yüzey olacak
PlayStation 4, 430 dolardan mı satışa sunulacak?