reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8.0 görüntülendi

Samsung, Galaxy Note 10.1 ve Galaxy Note 8.0′ın bir arada bulunduğu bir fotoğrafı kendi resmi blogu Samsung Tomorrow’un Flickr hesabı üzerinden yayınladı. Phandroid isimli internet sitesinin haberine göre fotoğrafta yer alan kırmızı renkli Galaxy Note 10.’in arkasında Galaxy Note 8.0 gözüküyor.

Galaxy Note 10.1’in arkasındaki cihazın Galaxy Note 8.0 olduğu ise bir süre önce ortaya çıkan fotoğraflardan anlaşılıyor. Daha önce internete sızan fotoğraflara kıyasla Galaxy Note 8.0 olduğu iddia edilen cihazda ufak tefek farklılıklar bulunuyor. Fotoğrafa dikkatlice bakıldığında ekranı çevreleyen alanın daha fazla olduğu görülüyor.

Cihazın teknik detayları arasında 1280×800 piksel çözünürlüklü 8 inç ekran, 2 GB RAM, 1,6 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Exynos işlemci, 5 megapiksel çözünürlüklü arka ve 1,3 megapiksel çözünürlüklü ön kameranın yer alması bekleniyor. Android 4.2 işletim sistemi ile gelmesi beklenen cihazda 16/32 GB depolama alanı seçenekleri, Wi-Fi, Bluetooth ve 3G bağlantı seçeneğinin de olacağı ifade ediliyor. Samsung Galaxy Note 8.0’ın 25-28 Şubat tarihleri arasında Barcelona‘da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılması bekleniyor.