reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ve Playstation 4 üzerinde grafik performansı karşılaştırması [Video]

PlayStation 5 konsolunun tanıtılmasının ardından PlayStation 5’teki oyun performansıyla PlayStation 4’teki oyun performansı karşı karşıya geldi.

Gameranx isimli YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırma videosunda konsolların sunduğu performanslar gözler önüne seriliyor. Paylaşılan videoda PS5 gösterdiği güçlü performansla farkını ortaya koysa da PS4 de beklentileri rahatlıkla karşılıyor. PS5 oyunlardaki farkını ışıklandırma konusunda gösteriyor.

Daha iyi bir ışıklandırma sunan konsol ayrıca grafiklerde de PlayStation 4’ten daha iyi performansa sahip. Sunduğu grafik performansıyla çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi vadeden PS5 grafik performansıyla adeta sınırları zorluyor. PlayStation 4’ün oyun performansına bakıldığında da bu konsolun da çok iyi grafik performansı sergilediğini belirtmek istiyoruz. Konsolları karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

PlayStation 5 satış fiyatı ne olacak?

PS5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye. Genişletilebilir depolama için bir adet NVMe SSD yuvasına sahip olan konsol, USB sabit diskleri de destekliyor.  Oyun konsolunun bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı belirtiliyor. Konsolun satış fiyatı resmen duyurulmasa da konsolun dijital versiyonunun 499 dolardan, optik sürücünü versiyonunun ise 599 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulacağı açıklanan PlayStation 5 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. PS5 konsolunun bu yılın sonlarına doğru Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

İlgili video