reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ve Xbox Series X için Türkiye fiyatları artacak endişesi

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ve Xbox Series X Türkiye fiyatları için dolar / euro kurunun artmasıyla fiyat konusundan bir endişe oluştu.

PlayStation 5 diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. Xbox Series X ve Xbox Series S ise Türkiye’de sırasıyla 8.299 TL ve 5.399 TL‘ye satışa çıkmaya hazırlanıyor. İşte bu fiyatlar son günlerde dolar / euro kurunun artmasıyla yakında daha da yüksek hale gelebilir. Şu an bu konuda Türkiye’deki birçok oyuncu endişe duymaya başlamış durumda. Fiyatların özellikle ilk satıştan hemen sonra, yeni gelecek stoklarda artabileceği düşünülüyor ve bu açıdan yeni konsollardan almak isteyenlerin ön sipariş sürecini mutlaka değerlendirmesi tavsiye ediliyor. Hatta biliyorsunuz bu konuda Sony Türkiye’nin de bir mesajı bulunuyor. Firma PS5 fiyatında değişiklik olabilir uyarısını yapıyor. Bu konuda düşülen not tam olarak şu şekilde: “Tavsiye edilen satış fiyatı, ürünün Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve yürürlükteki mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 ve Xbox Series X, Türkiye’de aşırı lüks birer ürün konumunda

Özet olarak maalesef Türkiye’de yeni nesil konsol fiyatlarının önümüzdeki dönemde düşmesi değil artması bekleniyor. Tekrar etmek adına mutlaka yeni nesil bir konsol satın almak istiyorum diyenlerin beklememesi şu an için oldukça mantıklı görünüyor. PS5’in 8.299 TL‘lik resmi fiyatı sonrasında 1.000 TL indirim alan ve 9.299 TL’den 8.299 TL’ye düşen Xbox Series X’in, artışı görecek ilk konsol olacağı düşünülüyor. Konsolun olası bir zam ile 9.299 TL’den daha pahalı olma ihtimali de bulunuyor.

PS5’in arayüzünü gösteren video