reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Bazı PlayStation 5 oyunlarının Türkiye fiyatları ortaya çıktı

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 en son Türkiye fiyatı ile gündemdeydi. Şimdi ise konsolun kendi fiyatı gibi yüksek oyun fiyatları karşımızda.

PlayStation 5 gündemden düşmüyor. Çıkışına rakip Xbox Series X / S ile beraber çok ama çok az kalan konsol, Türkiye’de rakibine göre altta yer almasına rağmen kesinlikle ucuz bir seçenek konumunda değil. Aynı şekilde konsolun oyunları da kesinlikle ucuz olmayacak. Bunu ortaya çıkan aşağıda gördüğünüz görseller açık şekilde gözler önüne seriyor. Alkan Adakaner tarafından paylaşılan fotoğraflarda 780 TL‘ye kadar çıkan ön sipariş (Bu rakamlar çıkışta artabilir) fiyatları görünüyor. Bu arada PS5 oyun fiyatların ileride daha da artması bekleniyor. Özellikle 2021’de artık 900 TL bandı birçok oyunda geçilecek yorumları yapılıyor. Xbox Series X / S için de elbette oyunlar ucuz değil. Ancak orada en azından Game Pass gibi Türkiye’deki binlerce oyuncuyu mutlu eden bir sistem yer alıyor. PlayStation tarafında ise böyle bir sistem düşünülmüyor.

PlayStation 5 için bilinmesi gerekenler

Konsolun diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak. Sony Türkiye’den gelen resmi açıklamaya göre fiziksel disk sürücüsü olmayan dijital sürüm ise 2021’de satışa sunulacak. Teknik olarak yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulan sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

İlgili Video

Konsolun arayüzünü gösteren ilk video