reklamı kapat

POPÜLER

Opel Insignia
2021 Opel Insignia

Opel Insignia ailesine yeni benzinli ve dizel motor seçenekleri

2020 model yıllı Opel Insignia ailesinin tüm versiyonlarında tercih edilebilecek motor seçenekleri 2.0 litrelik hacimle öne çıkıyor.

2019’un son günlerinde makyajlı versiyonuyla karşımıza çıkarılan Opel Insignia ailesi, modern dünya dinamiklerini yeni motor seçenekleriyle takip ediyor. Markanın resmi kaynakları tarafından bugün duyurusu gerçekleştirilen Avrupa merkezli bu hamle ile, kullanıcıları benzinli ve dizel motor seçenekleri bekliyor olacak. Tamamı 2.0 litre hacminde olan bu motorlar iyileştirilmiş performans ve emisyon değerleriyle dikkat çekiyor. Motorların teknik verilerini paylaşmadan önce Sedan ile birlikte station gövde tipi için de tercih edilebilir olacağını belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Insignia ürün gamına eklenen yeni motorlardan veriler

Aileye eklenen yeni motorlara dilerseniz ilk olarak dizelden başlayalım. 2.0 litre dört silindir yapıda olan bu motor standart olarak 8 kademeli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla kombin ediliyor. Ünitenin performans verilerine baktığımızda ise 174 PS güç ve 380 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Insignia bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını 8,9 saniyede tamamlarken maksimumda223 km/s hıza çıkabiliyor. Kilometrede 135 gramlık karbon salınımı yapan motorun ortalama tüketim değeriyse 100 kilometre için 5,1 litre olarak paylaşılıyor. Motorların benzinli ayağına geçtiğimizse ise sırasıyla 170 PS güç ve 350 Nm tork değerleri karşımıza çıkıyor. Maksimum tork değerini 1.5000 devir gibi alt noktalardan verebilmesiyle dikkat çeken motorun standart olarak 9 kademeli otomatik şanzımanla kombin edilmesi farklı yönleri arasında. Bu kombinasyonda araçların 0’dan 100’e hızlanması 8,7 saniye sürerken maksimum sürat değeriyse 228 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Opel cephesinin bu motor için paylaştığı ortalama tüketim değeriyse 100 kilometre için 6 ile 6,4 litre aralığında değişiyor. Insignia’nın yeni motorlarla Almanya başlangıç fiyatı yaklaşık 39 bin euro olacak.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E