reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Bazı PlayStation 5 oyunları Türkiye’de ön siparişe açıldı; işte fiyatlar

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için ortaya çıkan fiyatlar sonrasında bazı PS5 oyunları ön siparişe açılmış durumda.

Daha önce söylediğimiz gibi PlayStation 5 konsolun kendisini gibi oyunları da ucuz olmayacak. İşte bu hepsi PS4 serisiyle de uyumlu oyunların bazıları Türkiye’de de ön siparişe açıldı. Buradan ulaşabileceğiniz sayfadan ön sipariş yapabileceğiniz oyunlar, 459 TL‘den başlıyor ve 779 TL‘ye kadar çıkıyor. Bir kez daha hatırlatmak adına bunlar veya yeni gelecek PS5 oyunlarının ileride daha da yüksek fiyata satılma ihtimali bulunuyor. Özellikle 2021’de artık 900 TL bandı birçok oyunda geçilecek yorumları yapılıyor. Xbox Series X / S tarafında da oyunlar ucuz değil. Ancak orada Game Pass gibi Türkiye’deki binlerce oyuncuyu mutlu eden bir sistem yer alıyor. PlayStation tarafında ise böyle bir sistem düşünülmüyor.

PlayStation 5 için bilinmesi gerekenler

Konsolun diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak. Sony Türkiye’den gelen resmi açıklamaya göre fiziksel disk sürücüsü olmayan dijital sürüm ise 2021’de satışa sunulacak. Teknik olarak yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulan sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

İlgili Video

Konsolun arayüzünü gösteren ilk video