reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 Türkiye’de ön siparişe açıldı; işte fiyatı

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Türkiye’de bir satış sitesi ön siparişi sürecini başlattı. İşte süreç hakkındaki detaylar;

PlayStation 5 diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. İşte bu konsolu şu an buradan ön sipariş (Stoklar gelip gidiyor, farklı sitelerde de sipariş alınıyor) verebiliyorsunuz . Fiyatı açıklanan orijinal fiyatı ile aynı olan üründen şu an bir kişi sadece bir adet ön sipariş verebiliyor. Satışı yapan site birden fazla verilen siparişlerin iptal edileceğini aktarıyor. Bu da elbete konsolu merakla bekleyenler için mantıklı bir güzel bir adım olarak görülüyor. Ön sipariş yapılan ürünlerin 18.11.2020 tarihinde kargoya verileceği de aktarılıyor. Eğer kargo şirketlerinde bir gecikme olmazsa bu tarih konsolun birçok kişinin eline 19 Kasım tarihinde geçeceğini gösteriyor. Ancak bunda elbette bulunduğunuz konumunda büyük bir etkisi bulunuyor. Bu arada ek bilgi olarak rakip yeni nesil konsollar Xbox Series X ve Xbox Series S, Türkiye’de sırasıyla 9.299 TL ve 5.399 TL‘ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü bir konsol olarak yolda

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

İlgili Video