reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 konsolun SSD gücünü gösteren video [İzle]

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için güzel bir video ortaya çıktı. Bu videoda Spider-Man: Miles Morales oyunun inanılmaz açılış hızı gösteriliyor.

PlayStation 5 diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. Kısa süre önce ön sipariş üzerinden Türkiye’de elde edilebilir hale de gelen konsol, gerçekten merakla bekleniyor. En son PlayStation VR desteğine sahip olduğu ortaya çıkan konsolun biliyorsunuz 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. İşte bu hızı gerçek anlamda gösteren bir sızıntı video geldi. Yukarıda görebileceğiniz düşük kaliteli video, çıkması dört gözle beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun eski jenerasyona oranla adeta göz açıp kapayınca kadar oynanabilir hale geldiğini gösteriyor. Yüksek hızlı SSD ile çok ciddi fark yaratacak PS5, bu konuda birçok kalemde yine SSD taşıyan Xbox Series X‘i de geçebilir yorumları yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü bir konsol olarak yolda

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

Konsolun mutlaka içine de bakın: