reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation VR PlayStation 5

PlayStation 5 için netlik kazanan PlayStation VR desteği

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir bilgi daha geldi. Konsolda PlayStation VR desteği bulunuyor. Ancak ufak bir pürüz var.

PlayStation 5 diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. Kısa süre önce ön sipariş üzerinden Türkiye’de elde edilebilir hale de gelen konsol, aktarıldığı kadarıyla PS4 serisi için çıkan VR yani sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR‘a destek veriyor. Ancak bunun için kişilerin bir adaptöre ihtiyacı bulunuyor. Çok ilginç ve güzel şekilde Sony bu adaptörü kullanıcılara ücretsiz olarak sağlayacak. PS5 satın alacak PlayStation VR sahiplerinin bu ücretsiz adaptörü buradan talep edebileceği aktarılıyor. PS5’in gücüyle çok daha etkili hale gelebilme ihtimali bulunan PSVR, yine de çok öne çıkabilecek gibi durmuyor. Sony bu alana çok fazla önem vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü bir konsol olarak yolda

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsolun mutlaka içine de bakın: