reklamı kapat

POPÜLER

Apple Xbox ve PlayStation desteği

PlayStation kullanıcılarını dışarıda bırakan Apple adımı

Apple, iOS 13 güncellemesiyle beraber iPhone’larının yeteneklerini geliştirirken, fiziksel mağazasının da ürün çeşitliliğini artırıyor. Yenilenen mağaza Xbox kullanıcılarını sevindirirken PlayStation kullanıcılarını dışarıda bırakıyor.

iOS 13, macOS Catalina ve iPadOS ile beraber hayatımıza dahil olan Apple Arcade servisi, Apple’ın ürünlerini de mobil oyun konusunda daha iddialı bir konuma getirmiş durumda. Aylık 35 TL‘ye hayli keyifli oyunların yer aldığı ve pek çok farklı yaşta kullanıcıyı mutlu edecek bir kütüphane sunan iPhone üreticisi, yeni güncellemeyle beraber aynı zamanda cihazlarına Xbox One kumandası ve PlayStation kumandası için destek vermeye de başladı. Artık DualShock 4’ü veya uyumlu Xbox kumandasını telefonunuza ve tabletinize bağlayabiliyorsunuz. Apple’ın cihazlarına yeni sunduğu bu özellik sonrası firmanın fiziksel mağazası da buna uygun şekilde değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple mağazalarında Xbox kumandası

Amerika mağazasını güncelleyen iPhone üreticisi, kullanıcılar için siyah Xbox kablosuz kumanda satışına başladı. 60 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan ürün şimdilik çevrim içi mağazada yer alıyor ancak yakında fiziksel mağazalarda da stoklanmaya başlanması bekleniyor. Ürün için herhangi bir renk alternatifi ise sunulmuyor. DualShock 4 ise Apple cihazları tarafından desteklenmesine rağmen şimdilik firmanın mağazalarında satışa başlamamış gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde bu kararın değişip değişmeyeceği bilinmiyor.

Apple’ın henüz Türkiye mağazasını güncellemediğini belirtelim. Şimdilik Türkiye mağazasında satışa sunulan, modüler tarzda olmayan tek kumandanın 549 TL fiyat etiketiyle SteelSeries Nimbus modeli olduğunu da ekleyelim.

İlginizi çekebilir

PS4’ler için tasarlanan kişiselleştirilebilir kumanda Vantage 2