reklamı kapat

POPÜLER

DualSense iOS 14.5

Yeni nesil oyun konsolu kullanıcıları için dikkat çeken iOS 14.5 gelişmesi

iOS 14.5 beta güncellemesinin yayınlanmasının ardından güncellemeyle ilgili yenilikler ortaya çıkmaya başladı. Geliştiriciler için indirmeye sunulan güncellemeyle birlikte kullanıcılar PlayStation 5‘in ve Xbox Series X‘in oyun kumandalarını iOS cihazlarında kullanabiliyor. Apple’ın oyun servisi Apple Arcade ve App Store platformunda yer alan oyunlar iOS 14.5 ile birlikte DualSense ve Xbox Series X oyun kumandalarına destek veriyor. Pek tabii her oyunun bu kumandalara destek vermediğini de belirtmekte yarar var.

iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcılar maske takarken dahi Face ID ile telefonlarını açabiliyor. Ancak bunun için kesinlikle kilidi açılmış bir Apple Watch‘a ihtiyaç duyuluyor. Sistem onayı saatten alıyor. Aynı şekilde Apple Watch üzerinden iPhone’lar da kilitlenebiliyor. Güncelleme aynı zamanda çift SIM modunda 5G’yi etkinleştirmeye de olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.5 güncellemesinin final sürünü ne zaman yayınlanacak?

iPhone 12 ailesiyle birlikte kullanıcılara bu desteğin sunulduğunu söyleyelim. Güvenlik sorunlarıyla ilgili sorunlara da çözüm sunan güncelleme şu anda geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor. Güncellemenin final sürümünün ilkbahar aylarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple bir taraftan iOS 14 işletim sisteminin güncellemeleriyle ilgili çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da iOS 15’in hazırlıklarını sürdürüyor. Şirketin haziran ayında tanıtmasını beklediğimiz iOS 15 güncellemesinin yine aynı ay içerisinde geliştiriciler için yayınlanacağı söyleniyor. iOS 15’in final sürümünün ise eylül veya ekim aylarında indirmeye sunulacağı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarı ile tanışın