reklamı kapat

POPÜLER

Polaroid’in yeni şipşak fotoğraf makinesi: Snap

Akıllı telefonların kameraları geliştikçe fotoğraf makinelerine olan ilgi de bir hayli azaldı. Profesyonel kullanımlar haricinde hatta bazen profesyonel kullanımlarda dahi akıllı telefonlar kullanırken haliyle, dijital makineleri de geçtik, film kullanan fotoğraf makineleri tatlı birer hobi ürününe dönüştü. Ancak bu durum şipşak makineleri ile Polaroid‘i çok da etkilemiş gibi görünmüyor. Zira firma IFA 2015‘te diğer şipşak fotoğraf makinelerinden farklı bir mürekkep teknolojisi kullanan makinesini tanıttı.

Polaroid’in en yeni şipşak fotoğraf makinesi Snap, 10 megapiksel çözünürlüğünde olabildiğince kompakt bir cihaz. Firmanın Zip isimli cep yazıcısını oldukça andıran fotoğraf makinesi, 5,06 x 7,62 cm boyutlarında fotoğraflar basıyor. Baskı teknolojisini değiştiren Snap, mürekkep yerine Zero Ink baskı teknolojisinden faydalanıyor. Herhangi bir ekranı olmayan makinenin yakınlaştırma özelliği de bulunmuyor. Cihazda açılır-kapanır bir vizör ve üç farklı çekim modu yer alıyor. Standart renkli fotoğrafların yanı sıra siyah-beyaz ve vintage çekimler yapılabiliyor.

Snap ne yazık ki internet bağlantısı sunmuyor. 32 GB microSD kart ile fotoğrafları kaydedebileceğiniz cihazla, bastığınız fotoğrafları bilgisayara da aktarabiliyorsunuz. Herhangi bir Wi-Fi opsiyonunun olmaması da Snap’i klasik Polaroid kameralara en çok yaklaşan model yapıyor. Polaroid Snap’in yıl sonuna doğru yurt dışında 99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.