reklamı kapat

POPÜLER

Popüler kültür efsaneleri post apokaliptik evrende nasıl görünürdü? [Galeri]

Popüler kültürün ikonik ögeleri post apokaliptik evrende nasıl görünürdü hiç merak ettiniz mi? 24 yaşındaki tasarımcı Filip Hodas‘ın son çalışması bunu gözler önüne seriyor.

İllüstrasyonla ilgilenen Hodas, 2015 yılından beri bu alanda çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye çalışıyor. 3D tasarımlara imza atan Hodas’ın yeni çalışması ise popüler kültürden ilham alıyor. Post apokaliptik bir düzende tanıdık ikonların nasıl görüneceğini resmeden Hodas’ın çalışması oldukça etkileyici.

Yıkık dökük bir fabrika şeklindeki GameBoy, grafitilerle bezenmiş eski bir PacMan, suya zorunlu iniş yapmış Mario mantarı ve hatta uzay istasyonu görevi gören ilk PlayStation’a kadar uzanan listede her bir figür devasa boyutlarıyla dünyaya adapte olmuş. McDonald’s çocuk menüsü, kutu Coca Cola şişesi, LEGO parçaları da post apokaliptik evrenin bir parçası haline gelmiş. Praglı sanatçının diğer çalışmalarına Behance hesabından erişebilir, Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz. Hodas’ın pop ikonları üzerine yaptığı çalışmayı haberin devamındaki galeriden görüntüleyebilirsiniz.

GALERİ

YORUMLAR