reklamı kapat

POPÜLER

Porsche’nin kompakt SUV modeli Macan yenilendi

Porsche’nin kompakt SUV ailesi Macan yenilenmeye devam ediyor. 2017 model yılına hazırlanan ailenin giriş seviyesi üyesi, dört silindirli 2,0 litre turbo beslemeli motorla geliyor.

Giriş seviyesi desek de otomobilin hala bir Porsche olduğunu unutmamak lazım. Macan ailesinin en mütevazı versiyonu, 252 beygir güç ve 370 Nm tork üretebiliyor. 2,0 litre turbo için (ve sınıfı için) hiç de fena sayılmayacak rakamlar. Porsche tarafından sportif sürüş dinamiklerinin tamamına haiz olduğunu belirtilen Macan, maksimum 229 km/s hıza ulaşırken 0-100 km/s hızlanmasını ise 6,7 saniyede tamamlıyor. Performanstan ödün vermeyen nispeten küçük motor bloğu bir diğer yandan elbette daha ekonomik yakıt tüketimi anlamına geliyor. Porsche yatık tüketim rakamlarını benzin seçeneği için 7,2-7,4L/100km, dizel seçeneği içinse 6.1L/100km olarak açıklıyor.

Alıştığımız Macan tasasımını koruyan otomobil, fırçalanmış paslanmaz çelik gövde rengi, 18 inçlik jantları, iki adet tekli egzoz çıkışları, siyaha boyanmış fren kaliperleri ile pencere kaplama şeritleriyle dikkat çekiyor. S modeliyle hemen hemen aynı standart donanıma sahip olan baz modelin geniş iç kabininde Alcantara döşemeler, 8 farklı pozisyona getirilebilen elektrik kontrollü sürücü koltuğu ve yeni nesil Porsche bilgi eğlence sistemi yer alıyor.

Haziran ayından itibaren yollara çıkmaya başlayacak olan 2017 Porsche Macan için belirlenen yurt dışı başlangıç satış fiyatı 55.669 euro.