reklamı kapat

POPÜLER

Premium elektrik geleceği için önemli adım; DS X E-Tense ilk ipuçlarıyla karşımızda [Video]

Pekin’de düzenlenecek fuarla birlikte tüm dünyanın karşısına çıkacak olan DS X E-Tense, son yıllarda özellikle tasarım bazında öne çıkan markasının önemli bir kozu olabilir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni katılımcılarının ilk ipuçlarını paylaşarak heyecan dahil olduğu Pekin Otomobil Fuarı‘nda, bugünden itibaren kritik düzlüğe gireceğimizi dile getirmiştik. 25 Nisan‘da resmi olarak kapılarını açacak olan organizasyonda “ben de varım” diyenlerden birisi de DS oldu. Resmi kaynakları üzerinden ipuçlarını paylaştığı yeni bir konseptin haberini duyuran marka, 2016 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği ve büyük ilgi X-Tense konseptini üretime bir adım daha yaklaşmış bir halde karşımıza çıkartabilir. Masada görünen iddialardan birisi da Fransız markanın elektrikli bir crossover için düğmeye basacağı yönünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS E-Tense

Değerler henüz net değil

DS X E-Tense‘in teknik detaylarıyla ilgili şimdilik herhangi bir detayın elimizde olmadığını belirmekte fayda var. Aslında modelin konsept olmasından ötürü teknik detaylarından çok tasarımsal detaylarıyla ön planda olacağına olan güvenimiz tam. Teknik kısımla ilgili bir tahmin yapmak gerekirse, baz olarak kabul edebileceğimiz rakamlar 2016 yılında tanıtılan E-Tense’in üzerine şekilleniyor. O dönem 402 beygir güç ve 516 Nm tork üreten elektrikli bir motorla tanıtılan proje, 0-100 kilometre hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlarken maksimumda 250 kilometre hıza ulaşabiliyordu. Menzil kısmında ise aklımızda kalan en iyi değer 360 kilometre olarak yerini korumakta. Özellikle Uzak Doğu pazarı için ciddi bir yatırım hamlesi yapan grubun DS ile birlikte atacağı her adım diğer markalara da ışık tutacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video