reklamı kapat

POPÜLER

Profesyonellere oyuncu aksesuarları; Logitech G Pro X TKL mekanik klavye ve Logitech G Pro X 2 Superlight kablosuz fare incelemesi

Logitech

LOGITECH G PRO X 2 SUPERLIGHT

Daha önceden inceleme fırsatı bulduğumuz 80 gram ağırlığındaki G Pro kablosuz fare hafif gövdesiyle bizi etkilemeyi başarmıştı.  G Pro ailesinin en iddialı üyesi olan G Pro X 2 Superlight ise hem selefi olan G Pro X’ten hem de G Pro’dan çok daha hafif bir tasarıma sahip. Farenin hafif tasarıma sahip olması özellikle Counter-Strike, Call of Duty ve Valorant gibi FPS türündeki oyunlarda oyuncuların hızlı tepki vermelerine yardımcı oluyor. 60 gram ağırlığıyla piyasada satın alabileceğiniz en hafif kablosuz farelerden biri olan cihaz agresif tasarım çizgisi sunan ve bol tuşlara sahip oyuncu farelerinin aksine minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin tasarım detaylarına baktığımızda G Pro X 2 Superlight’ın bir önceki modelle benzer bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. İlk model kırmızı, siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulurken yeni model siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor.   Pembe renkli modelini test ettiğimiz G Pro X 2 Superlight’ın üst tarafında iki adet tuş ve kontrol tekeri yer alıyor.

Cihazın yan tarafında da iki adet tuş bulunuyor. Bu tuşları kullanıcılar G Hub yazılımı üzerinden diledikleri gibi özelleştirebiliyor. Yeni modeli bir önceki modelden ayıran en önemli farklardan biri yeni farenin HERO 2 sensörüne destek vermesi. Bu sensör sayesinde çok iyi bir hassasiyet sunan farede hassasiyet seviyesi G HUB yazılımı üzerinden ayarlanabiliyor. Bir önceki modelin çözünürlük değeri 100 ila 25-600 DPI aralığında iken yeni modelde bu aralık değeri 100 ila 32.000 DPI aralığında. Hassasiyet konusunda çok başarılı olan Logitech’in yeni faresi izleme ve yanıt hızı konusunda da iyileştirmeler sunuyor. G Pro X Superlight’ın IPS değeri 400 iken yeni model 500 IPS değerine sahip. IPS değerinin geliştirilmesi  farenin hareketleri daha hızlı bir şekilde izleyebileceği anlamına geliyor. Bu da oyunlarda daha iyi bir deneyime yardımcı oluyor.  G Pro X Superligh’ın maksimum bildirme hızı 1.000 Hz iken yeni modelde bu değer 2.000 Hz’e çıkartılmış durumda. Daha yüksek bir değer sayesinde yeni model daha iyi bir tepki sunuyor.  Yeni Superlight modelinde selefinde olduğu gibi hafiflikten ödün vermemek adına RGB aydınlatma yer almıyor.

Farede şarj edilebilir bir pil kullanılıyor. USB-C bağlantısı üzerinden şarj edilebilen fare tam dolu pille 95 saate varan bir pil ömrü sağlıyor. Bir önceki modelin pil ömrü ise 70 saat idi. Pil ile ilgili detaylar Logitech G Hub uygulaması üzerinden görülebiliyor. Fare kablosuz haricinde kutu içeriğinden çıkan kabloyla da kullanılabiliyor. Son sözlere gelecek olursak Logitech G Pro X 2 Superlight bugüne kadar incelediğimiz en iyi oyuncu farelerinden biri. Hafif tasarımı, geliştirilmiş özellikleri ve uzun pil ömrüyle bizim beğenimizi kazanan farenin Türkiye’deki fiyatı ise 4.385 TL. Fare yüksek fiyatı sebebiyle herkese hitap etmese de sunduğu deneyimle hem profesyonel oyuncuların hem de oyun dünyasında iyi bir oyuncu faresi sahibi olmayı düşünenlerin beklentilerini karşılamaya hazır.