reklamı kapat

POPÜLER

PS2’nin efsanevi oyunları PS4’e geliyor

Xbox One’a gelen geriye uyumluluk desteğinin ardından gözler uzun bir süredir PlayStation 4’e çevrilmiş durumdaydı. Ancak Sony, yaptığı açıklamayla PlayStation 3 oyunlarını PS4’e getirmeyeceğini açıklamıştı. Bugün ise yapılan açıklamayla PS2 oyunlarının PS4‘te çalışması için bir emülatör üzerinde çalışıldığı duyuruldu.

WIRED’a gönderdiği mailde yalnızca çalışma yürüttüğünü dile getiren ve detay vermekten kaçınan Sony’nin bu yeni emülatörü için ilk oyunlar piyasaya çıkmaya başladı bile. Bazı mağazalarda satılan ve Star Wars: Battlefront oyununu içeren PlayStation 4 paketlerinin içerisinde bonus olarak Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter, ve Star Wars: Bounty Hunter oyunları da yer alıyor. Geliştirilen emülatörün nasıl çalışacağı ise büyük bir merak konusu. Özellikle de oyunların yalnızca dijital olarak mı alınacağı yoksa PS2 disklerine mi destek verileceği hakkında oyuncuların kafasında soru işaretleri mevcut. Sony’nin önümüzdeki dönemlerde yapacağı açıklamalarla birlikte tüm bu soruların yanıt bulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“PS2’nin efsanevi oyunları PS4’e geliyor” için 2 cevap

  1. Erdem AKDEMİR dedi ki:

    Xbox yapınca mecbur kaldi

  2. Uu dedi ki:

    Ps2 kesmez ps3 yapmaları lazım xbox ile rekabet etmeleri için Ps2 yapmaları komedi. Oldu olacak atari oyunlarını açtırsınlar.