reklamı kapat

POPÜLER

PS4’ün 3.00 güncellemesi için tarih verildi

PlayStation 4’ün uzun zamandır beklenen yeni yazılım güncellemesiyle ilgili Sony’den resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre bir süredir beta aşamasında olan 3.0 güncellemesi bu hafta içerisinde kullanıcılara sunulacak.

Yeni gelecek olan güncelleme birçok özellik eklemesinin yanı sıra yaşanan sorunları gideriyor ve arkaplanda birçok düzeltme yapıyor. 30 Eylül Çarşamba günü yayınlanacak olan güncelleme ile gelecek ana özellikler şu şekilde:

Twitter’da video paylaşımı: Oyun üzerinde video çeken kullanıcılar artık Twitter’dan bu videoları kolaylıkla paylaşabilecek. En uzun 10 saniye video gönderilebilecek ve daha uzun süren videolar kırpılarak bu süreye uygun hale getirilecek.

PlayStation Plus ikonu: Ana menünün sağ üst köşesinde konumlandırılacak olan Plus ikonu aracılığıyla PlayStation Plus menüsüne tek tuşla ulaşılabilecek. Böylece Plus üyelerine özel indirimler ve bedava oyunlara ulaşım kolay olacak ve üyeliği yenilemek de eskisinden daha kolay bir hale gelecek.

YouTube yayını: Oyunlar artık YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanabilecek. Daha önce Twitch ve Ustream platformlarına destek veren PS4, böylece yeni bir yayın kanalına daha sahip oluyor.

PNG formatında ekran görüntüsü: Çok daha yüksek kalitede ekran görüntüsü almak isteyenler artık görüntüleri PNG formatında kaydedebilecek. Bu ayarı yapabilmek için Share butonuna basarak ayarlara ulaşmak ve ekran görüntüsü ayarlarından format seçeneğini değiştirmek yeterli olacak.

Etkinlikler: Ana menüde yer alacak etkinlik sekmesi aracılığıyla oyunların etkinliklerine kolayca göz atılabilecek ve turnuvalara kayıt yapılabilecek.

Gelişmiş mesajlaşma ve grup sohbet özelliği: Yenilenen mesaj arayüzünde devamlı olarak konuşulan ve birlikte oyun oynanan kişiler daha yukarıda görünecek. Ayrıca grup konuşmalarında hangi oyuncunun online olduğu ve hangi oyunu oynadığı tek bir yerden görülebilecek.

Topluluk grupları: Kullanıcılar bundan böyle kendi ilgi alanları ve sevdikleri oyunlarla ilgili topluluk grupları oluşturabilecek ve diğer gruplara katılabilecek. Bu gruplarda kullancılar mesaj gönderebilecek, ekran görüntüsü paylaşacak ve ortak bir şekilde oyuna girebilecek.

Çıkartmalar: Oyuncular mesajlaşırken oyun çıkartmalarını kullanabilecek. İlk aşamada Uncharted 4: A Thief’s End, Knack, LittleBigPlanet 3, Resogun ve diğer oyunların çıkartmaları kullanılabilecek ve ileride bu çıkartmalara yenileri eklenecek. Mesajlaşmaktan çok daha hızlı bir iletişim yolu olan çıkartmalar ile oyuncular birbirleriyle daha kolay bir şekilde anlaşabilecek.