reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga 900’ün tüm detayları sızdı

Lenovo’nun yakın bir zamanda piyasasaya süreceği Lenovo Yoga 900’ün teknik özellikleri ve görselleri sızdı. Tasarım olarak Yoga serisinin çizgisini devam ettiren Yoga 900, gelişmiş teknik özellikleriyle dikkat çekiyor.

WinFuture’un sızdırdığı bilgilere göre Intel’in yeni Skylake mimarisini kullanan i7-6500U veya i5-6200U işlemcilerinin kullanıldığı bilgisayarda dahili ekran kartı bulunuyor. 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri arasında seçim yapabilen kullanıcılar, bilgisayarın RAM’ini 16 GB’a kadar yükseltebiliyor. 3200 x 1800 piksel çözünürlüğündeki ekranı ile film ve oyun deneyimini bir üst noktaya taşıyor. Yoga 3 Pro’da 44 Whr’lık pil kullanılırken Yoga 900’de 66 Whr pile yer verilerek kullanım süresi konusunda da geliştirmeye gidildiği iddia ediliyor. Tabii pilde ve diğer parçalarda yapılan bu geliştirmeler cihazın yapısına da yansımış durumda. Yoga 3 Pro’ya göre daha ağır ve kalın olan bilgisayarın 1,29 kilogram ağırlığında ve 14,9 mm kalınlığında olduğu söyleniyor.

Bir adet USB-C portun yer aldığı cihaz maalesef buradan şarj olmuyor ve şarj yapmak için aynı zamanda USB 2.0 görevi üstlenen şarj girişini kullanmak gerekiyor. USB-C ise HDMI girişi ve diğer girişler için kullanılıyor. Sızıntıda cihazın net çıkış tarihi ve fiyatı belirtilmese de önümüzdeki ay içerisinde Avrupa’da satışa sunulması beklenen bilgisayarın 1.200 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor.