reklamı kapat

POPÜLER

PS4’ün yüksek performanslı yeni bir sürümü gelebilir

Oyun konsolları genel itibarıyla bilgisayarlardan çok daha farklı bir yapıda. Örneğin yeni aldığınız üst seviye bir bilgisayar 3-4 sene sonra her oyunu en yüksek kalitede çalıştıramayabiliyor. Ancak konsol sahibiyseniz yeni nesil bir konsol gelene kadar en yeni oyunları olabilecek en yüksek kalitede oynama şansına erişiyorsunuz. Bu nedenle güncellemeye ihtiyaç duymuyorlar. Buna rağmen Sony, PlayStation 4’ün gelişmiş bir versiyonunu piyasaya sürebileceğinin sinyallerini veriyor.

Geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen “PlayStation 4‘ün gelişmiş bir sürümünü yapacak mısınız?” sorusunu yanıtlayan Sony’nin başkan yardımcısı Masayasu Ito, konuyla ilgili olarak dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Konsolun x86 mimarisine sahip olduğunu ve gelişime açık bir yapısının bulunduğunu belirten Ito, şirketin şu an için böyle bir planı olmadığını belirtse de gelecek için açık kapı bıraktı.

Sony’nin bu hamlesinin oyuncu cephesinde pek hoş karşılanmayacağını şimdiden söylemek mümkün. Zira şu anda milyonlarca PlayStation 4 kullanıcısı var ve bu kullanıcılar konsollarının çok kısa bir sürede eskimesini istemeyecektir. Sony’nin ileride böyle bir hamle yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

YORUMLAR