reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Sony’den yeni PlayStation 5 çıkış açıklaması

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 için Sony’den yeni bir resmi çıkış açıklaması geldi. Firma virüs konusunda endişe olmadığını aktarıyor.

PlayStation 5, dün Sony’nin yayımladığı bir iş ilanı üstünden ekim ayı içerisinde raflardaki yerini alacak haberiyle gündeme gelmişti. Ancak daha sonra firma bunun bir hata olduğunu açıkladı. Şimdi ise şirket PS5 için yeni bir açıklama daha yaptı. Modelin yeni koronavirüs COVID-19’un getirdiklerine rağmen planlandığı gibi 2020 sonunda raflarda olacağı aktarıldı. Yani bu konuda bir erteleme beklenmiyor ve bu da oyuncular için çok güzel görünüyor. Türkiye gibi pazarlarda 2021’in ilk çeyreğinde rahat şekilde elde edilebileceği düşünülen konsol, şu an ana gövde tasarımı ve satış fiyatı konusunda gizemini koruyor. Daha önce ortaya atılan iddialara göre konsol yüksek donanım maliyeti nedeniyle 499 dolar ila 549 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Burada yüksek ihtimalle 499 dolarlık etiket seçilecek. Modelin Türkiye’de ise 8 bin TL‘yi geçmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 en az rakibi kadar güçlü bir konsol

Yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia