reklamı kapat

POPÜLER

Orman yangını için önlem; akaryakıt istasyonlarına uyarı

Akaryakıt fiyatlarında indirim bekleyenler için üzücü açıklama

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan üst üste yaşanan artışlar sonucu sürücüler fiyatların geleceğini merak ediyordu. Üzücü açıklamalar Samsun’dan geldi.

Geçtiğimiz aylarda brent petrol fiyatlarındaki ani düşüşler tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de akaryakıt fiyatlarına yansımıştı. Petrol üretimi yapan büyük ülkeler arasında yaşanan siyasi gerilimler ve koronavirüs salgını sebebi ile petrol olan talep düşmüştü. Hal böyle olunca fiyatlar da dibi görmüştü. Ancak bu günler geride kalmaya başladı. Dünya ticaretinin tekrar başlaması ile birlikte petrole olan arz arttı. Aynı zamanda Suudi Arabistan da üretimini kısarak fiyatlarını da tekrar arttırdı. Bu gelişmeler ışığında ülkemizde de son 10 gündür üst üste zamlar görüyoruz. Vatandaş ise endişeli. Peki artışlar devam edecek mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akaryakıt fiyatlarında düşük fiyat görmek artık oldukça zor

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, konu ile ilgili “Akaryakıt fiyatlarında yaşanan düşüşler son 15-20 yılın en büyük düşüşleriydi. Çin, dünyadaki petrolün yarısından fazlasını kullanıyor. Oradaki tüketim azalınca fiyatlar düşmüştü. Şimdi toparlanma başlıyor. Akaryakıt fiyatlarının bundan sonra düşeceğini zannetmiyorum. Hayat normale dönüyor. Hareket başlayınca, talep artacak. Talep artınca da fiyatlar yukarıya doğru seyredecek. Brent petrol varilinin bu sene 30-40 dolar arasında oynayacağını, 40 doları geçmeyeceğini düşünüyorum. Akaryakıtta gördüğümüz düşük fiyatları bir daha görme şansımız çok azaldı.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler