reklamı kapat

POPÜLER

Apple otomobil için yeni hedef Nvidia

Apple’ın elektrikli otomobilleri için bu hususta uzman isimleri işe almaya başladığına ve bu konuda epey agresif olduğuna şahit olduk. Dev şirketlerin üst düzey isimlerini bir bir kadrosuna katan ve bu konuda epey tepki gören Apple için yeni hedef Nvidia.

Nvidia deyince aklımıza grafik işlemciler ve çipsetler gelse de şirketin uzman olduğu bir başka konu daha var. Teknoloji devi “deep learning” denen, yapay zekanın bir üst seviyesi olarak tanımlanan bir teknoloji üzerinde daha çalışıyor. Nvidia, bu yolla geliştirdiği çiplerini, kamera veya radar sistemlerinde kullanılmak üzere otomobil üreticilerine satıyor. Tüm bunları Apple-Nvidia-otomobil denklemine bağlarsak; Nvidia’nın bu teknolojisinin başındaki isim Jonathan Cohen artık Apple için çalışıyor.

LinkedIn hesabındaki özgeçmiş bilgilerini güncelleyen Jonathan Cohen artık Apple’da çalıştığını yazsa da hangi departmandan sorumlu olduğunu belirtmedi. Ancak Cohen’in çok büyük ihtimalle Apple otomobilleri için işe alındığı iddia ediliyor. Bakalım Nvidia’dan da “Apple çalışanımızı ayarttı” benzeri bir çıkış gelecek mi.

İLGİLİ HABERLER