reklamı kapat

POPÜLER

PUBG 6. sezon
PUBG 6. sezon
PUBG 6. sezon

PUBG 6. sezon öncesi gelecek yeni harita göründü

PUBG 6. sezon kapıda. Gelecek 6.1 güncellemesinin ise oyunculara bir sürprizi var. Yeni harita için geri sayım başladı.

PUBG 6. sezon için bekleyen oyuncuları önümüzdeki günlerde yayınlanacak 6.1 güncellemesinde yeni bir harita karşılayacak. Karakin isimli harita daha yüksek gerilim ve daha hızlı bir oynanış vadediyor. 2×2 km tasarlanan bu harita oyuncuları Kuzey Afrika kıyılarına taşıyor. Haritanın hızlı temposu ise 64 oyunculu olmasından kaynaklanıyor. Geniş ve açık arazide zorlayıcı çatışmaların tam ortasına atlayacağınız bu harita kurak ve kayalık bir coğrafya sunuyor. Bu harita ağırlıklı olarak uzun mesafeli tüfek çatışmaları, taktiksel kentsel çatışma ve klostrofobik yeraltı savaşlarını barındıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni PUBG haritasında her maç düzen değişiyor

Karakin aynı zamanda küçük bir sürprizi de barındırıyor. Her maçta bu haritanın düzeni değişiyor. Bu da her defasında dinamik ve heyecanlı bir oynanışın önünü açıyor. Bu haritaya özel Siyah Alan da kendini gösteriyor. Siyah Alan’la binalar yerle bir oluyor ve harabelere dönüşüyor. Amaç elbette oyuncuların uzun süre binalarda pusmasını engellemek. Bu felaket oyunda rastgele işliyor. Siren sesiyle tetiklenecek olan Siyah Alan, mini haritada mor daire şeklinde kendini gösteriyor. Yerle bir olan binalar da mini haritada X işareti ile kendini belli ediyor.

Karakin’e özel bir diğer eşya ise yapışkan bomba. Bazı duvarlar ve yerlerin bu bomba sayesinde patlatılabileceği kaydediliyor. Yeni haritanın eşleştirme süresine etki etmemesini sağlamak için dönüşümlü harita sistem uygulanacak. Bu sistemde periyodik olarka kalıcı olmayan haritalar sunulacak. İlk dönüşümde Karakin’in Vikendi’nin yerini alacağı belirtiliyor. 6.1 güncellemesi ilk olarak 22 Ocak‘ta PC oyuncularıyla buluşacak. Daha sonra kısa süre içinde konsol oyuncularıyla da buluşması bekleniyor. 6. sezon da 25 Ocak’ta başlayacak. Güncellemenin tüm yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Oyunun mobil versiyonunun 11. sezon tanıtımı