reklamı kapat

POPÜLER

Q-Waves Wireless USB AV Kit

Bilgisayarınızdaki görüntüyü monitör ve televizyon gibi daha geniş ekranlara arada herhangi bir kablo kullanmaksızın paylaştırmak istiyor, hatta tamamını aktarmayı düşünüyorsunuz, ancak ne bilgisayarınız, ne de görüntüyü aktaracağınız monitör veya televizyon kablosuz bağlantı desteği sunuyor. Bu durumda çözüm aslında oldukça basit. Q-Waves’in geliştirdiği Wireless USB AV Kit, bahsettiğimiz bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Üstelik bunu yaparken kullanıcıları karmaşık kurulum teknikleri ve çeşitli yazılımlarla da baş başa bırakmıyor.

BÜYÜK KOLAYLIK
Bir adet televizyon veya monitöre, bir adet de PC, dizüstü bilgisayar veya netbook’a takılmak üzere bir çift USB adaptöründen oluşan Wireless USB AV Kit, görüntü ve ses aktarımını yalnızca USB portunu kullanarak gerçekleştirebiliyor. Kablosuz bağlantı sağlayabilmek için atmanız gereken ilk adım, cihazın kutusundan çıkan yazılım CD’sindeki Wireless USB Manager yazılımını bilgisayarınıza kurmak. Ardından sizin de hemen yukarıda görebileceğiniz üzere, ‘L’ şeklindeki USB vericisini bilgisayarınızın USB portuna, üzerine USB adaptörünün takılı olduğu aparatı ise görüntüyü aktarmak istediğiniz cihaza bağlamanız gerekiyor. Bir sonraki adım ise, aparatı televizyonunuza bağlamaktan geçiyor. Bu noktada HDMI ve VGA bağlantı seçeneklerini kullanıcılara sunan Wireless USB AV Kit, yalnızca burada kabloya ihtiyaç duymanıza neden oluyor. Aparatı HDMI veya VGA bağlantı noktalarını kullanarak televizyonunuza bağladıktan sonra ise, geriye son bir adım kalıyor. Bu da Wireless USB Manager yazılımını aktif hale getirmek ve ardından kablosuz görüntünün keyfini sürmek. 10 metrelik bir alan içinde bilgisayarınızdaki görüntüyü televizyonunuza tamamen kablosuz bir biçimde aktarabilen Wireless USB AV Kit, inanılmaz bir kullanım kolaylığı sağladığı gibi, kablo yığınlarını da ortadan kaldırarak ofis veya evinizin daha düzenli olmasını sağlıyor. Ev sineması keyfi veya Skype üzerinden yapacağınız görüşmelerin yanı sıra ikinci bir ekranda çalışma keyfini kablosuz olarak sunan Wireless USB AV Kit, tek bir USB aparatı ile birden fazla USB’ye, yani bilgisayara bağlanma imkanı da tanıyor.

MÜTHİŞ ÇÖZÜM
Cihazı test ettiğimiz süre zarfında beğenerek kullandık, ancak yine de iç geçirdiğimiz bir nokta var; o da televizyona bağladığınız aparatın HDMI ve VGA kablosuna ihtiyaç duyması. Eğer cihaz üzerinde HDMI ve VGA bağlantı noktaları dişi olarak değil de erkek olarak kullanılsaymış bu gereklilik ortadan kalkabilir ve böylece müthiş bir çözüm sunulabilirmiş. Eh, elbette bu düşünülmüştür, fakat bu durumun bağlantı standartları protokollerine ters düşeceği de gün gibi aşikar.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kablosuz görüntü ve ses aktarımı, kullanım kolaylığı sunması, kulaklık çıkışı bulundurması.

EKSİLER

Mac OS X desteği yok.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Uyumluluk
• PC

İşletim Sistemi
• Windows XP
• Windows Vista
• Windows 7

Bağlantı Mesafesi
• 10 metre

Bağlantılar
• USB
• HDMI
• VGA
• Kulaklık

Güç Tüketimi
• 1 watt

Güvenlik
• 128-bit AES

Boyutlar
• 18 x 48 mm (Aparat)