reklamı kapat

POPÜLER

qualcomm

Qualcomm gelecek vizyonunu açıkladı

Qualcomm, dün Türkiye’de gerçekleştirdiği etkinlikte Mobil Dünya Kongresi’nde sergileyeceği yeniliklerinden bahsetti. Giyilebilir ürünlere özel işlemcisi Snapdragon Wear 2100 hakkında bilgi paylaşan Qualcomm, bu işlemcinin yüzde 30 daha küçük olduğunu ve daha küçük giyilebilir teknolojileri mümkün kıldığını belirtti.

Piyasada kullanılan işlemcilere kıyasla yüzde 25 daha düşük güç tüketimi sunduğu belirtilen işlemcide yeni LTE modem ve entegre GNSS yer alıyor. Önde gelen ekosistem şirketlerinin de katkısı ile Snapdragon Wear Platformu’nu genişlettiğini duyuran Qualcomm,  Borqs, Compal ve Infomark olmak üzere üç yeni üreticinin Snapdragon Wear platformuna dahil olduğunu söyledi. Qualcomm bununla birlikte Tencent’in WeChat mobil ödeme hizmetleri için ilk güvenli parmak izi kimlik doğrulamasını mümkün kıldığını da duyurdu. Tencent’in WeChat Mobil Ödeme Hizmetleri için güvenli donanım destekli biyometrik parmak izi kimlik doğrulamasını destekleyen ilk şirket olduğunu söyleyen Qualcomm, donanım destekli Qualcomm Haven kimlik doğrulama yapısının mobil cihazlar üzerinde pin kodu veya şifre gerektirmeden güvenli online işlemlerini desteklediğini ifade etti.

Audi ile yapılan iş birliği neticesinde Snapdragon 620a işlemcisini de Mobil Dünya Kongresi’nde sergileyeceğini açıklayan Qualcomm, 5G demosunu bu fuarda yapılacağını dile getirdi. Sürücüsüz otomobillerin 5G teknolojisiyle mümkün olacağını umduklarını söyleyen Qualcomm’un MWC 2016’da giyilebilir teknolojiler, akıllı şehirler/evler, kameralar ve drone’lar hakkında da bilgi paylaşacağını belirtelim.