reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm’un yeni işlemcileri çift kamera teknolojisini yaygınlaştırıyor

Orta segment cihazlar için yüksek performanslı işlemciler geliştiren Qualcomm, yeni işlemcilerini tanıttı. Yeni işlemciler bazı önemli donanımsal gelişmelerin önünü açıyor ve orta segment cihazların daha yetenekli hale gelmesini sağlıyor. Ayrıca bu işlemcilerle birlikte çift kameralı telefonların sayısının hızlıca artacağını öngörmek mümkün.

Duyurulan işlemcilerden biri olan Snapdragon 653, selefi Snapdragon 652’nin yerini alıyor. RAM desteğini 8 GB’a kadar yükselten işlemci, performansta yüzde 10’luk bir artış vadediyor. Yeni X9 LTE modemine sahip işlemci, VoLTE ve ultra HD ses sunuyor. Ayrıca bu küçük güncellemelerin haricinde Qualcomm’un Clear Sight çift kamera teknolojisi de bu işlemcide bulunuyor. Bu sayede çift kamera teknolojisi orta segment cihazlara geliyor.

Snapdragon 626 ise şimdiki Snapdragon 625’in yerine geçiyor. Önceki işlemciye göre yüzde 10 performans artışı sunan işlemcide de X9 LTE modem ve çift kamera desteğine yer veriliyor. Snapdragon 425’te de aynı modem kullanılırken çift kamera desteği burada da karşımıza çıkıyor. Bu işlemcilere sahip cihazları görebilmemiz için 2017’nin ilk çeyreğini beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR