reklamı kapat

POPÜLER

Quick Charge 3.0 ile hızlı şarj teknolojisi seviye atlıyor [Video]

Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi akıllı telefonların çabuk biten şarj sorunu için en başarılı çözümlerden biri. Gün içinde telefonu şarj etmek için 1 saat bile ayırmak istemiyorsanız Qualcomm’un yeni nesil hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0‘ı çok sevebilirsiniz.

Qualcomm kendi ürettiği ilk hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 1.0 ile geleneksel şarja kıyasla yüzde 40’a kadar daha hızlı şarj olabilmeyi hayatımıza sokmuştu. Sonrasında teknolojiyi geliştiren Qualcomm, Quick Charge 2.0 ile çıtayı yükseltip yüzde 75’e kadar hızlı şarj yöntemiyle prize bağımlılığı bir parça azalttı. Üstelik bu teknoloji otomobil adaptörleri ve harici şarj istasyonlarını da kapsıyordu. Ancak Qualcomm teknolojiyi biraz daha geliştiriyor ve Quick Charge 3.0 ile en hızlı ve etkili şarj teknolojisini tanıtıyor.

Quick Charge 3.0 teknolojisi cihazları geleneksel şarja kıyasla 4 kat daha hızlı şarj etmek için geliştirildi. Quick Charge 1.0’dan iki kat daha hızlı olan yeni teknoloji, Quick Charge 2.0’dan da yüzde 38 daha etkili. 35 dakikada yüzde 80 şarja ulaşabildiği belirtilen Quick Charge 3.0, cihazın ihtiyaç duyduğu güç seviyesini tespit edebiliyor ve verimi artırarak en uygun güç transferini gerçekleştiriyor. Ayrıca artık daha geniş bir voltaj aralığına uyum sağlayabiliyor. USB Type-C ile de uyumlu olan Quick Charge 3.0, Qualcomm Snapdragon 820‘nin yanı sıra 620, 618, 617 ve 430 ile uyumlu olacak.