reklamı kapat

POPÜLER

Razer Nabu X incelemesi

Hayatımıza hızla giren akıllı aksesuarlar arasında aktivite bileklikleri kendine geniş bir yer buldu. Her ne kadar akıllı saatlerin yaygınlaşmaya başlamış olması bu geniş pazarı bir parça etkilese de aktivite bileklikleri kullanım alanlarını genişleterek kullanıcılara daha fazlasını sunmaya başladı. Bunlardan biri de Razer Nabu X. Oyuncu ekipmanlarıyla tanınan Razer’ın yeni akıllı bilekliği aktivite takibinden biraz daha fazlasını sunuyor. Razer‘ın yeni akıllı bilekliği Nabu X, günlük aktivitelerin yanı sıra bildirimleri de iletiyor ve her an bağlantıda kalarak hiçbir gelişmeyi kaçırmamayı mümkün kılıyor.

Razer Nabu’nun bir üst modeli olan Nabu X, önceki modelin aksine ekransız bir bileklik. Yumuşak dokulu plastik bir gövdeye sahip olan Nabu X, bilmeniz gereken her şeyi 3 tane LED ışıkla iletiyor. Bir önceki modelin hatasına düşmeyen Razer, Nabu X’te yer alan ayarlanabilir kayışıyla hemen her bileğe uygun. Ancak tasarım açısından özellikle ince bilekleriniz varsa sizi biraz rahatsız edebilir çünkü kayışı bileğinize göre ayarladığınızda uzun kalan kısımı tutturacak herhangi bir nokta yer almıyor. Tasarımla ilgili diğer bir önemli detay ise bilekliğin toz tutması. Tasarımı tozların üzerine yapışmasına neden oluyor.

Nabu X’in siyah, beyaz ve yeşil olmak üzere üç farklı renk seçeneği mevcut. Plastik kayışın içinde yer alan Nabu X’in arkasında şarj için özel bir giriş bulunuyor. Pil gücü konusunda oldukça etkileyici olan Nabu X’i bir hafta boyunca şarj etmeden kullanabildik. Razer Nabu X aynı zamanda suya dayanıklı. Ancak ne yazık ki su geçirmez değil. Bu sebeple yüzerken kullanmak ve uzun süre suyla temas halinde olmak pek mümkün görünmüyor.