reklamı kapat

POPÜLER

Razer Nabu X incelemesi

24 Haziran 2015

razer-uclu

UYGULAMAYLA ÇALIŞAN UYGULAMA

Razer Nabu X’in iOS platformunda Nabu Fitness ve Home isimli iki uygulaması daha mevcut. Yani siz adımlarınızı, hedefinize ne kadar yaklaştığınızı ya da gün içinde verilerinizi kontrol etmek istiyorsanız, Nabu Fitness uygulamasını indirmek zorundasınız. Hedeflerinizi ayarlayabileceğiniz bu uygulamada verilerinizi kontrol edip, Nabu X Utility uygulamasına bağlı başka bir Nabu bilekliğiniz varsa onun verilerini de görüntüleyebiliyorsunuz. Android kullanıcıları için farklı uygulamalar da mevcut. Windows Phone kullanıcıları için ise henüz Nabu X desteği gelmiş değil. Her uygulama bilekliğin işlevini artırıyor ve onu geliştiriyor. Üstelik Health, Google Fit gibi uygulamalarla da uyumlu çalışabiliyor. Bu açıdan çok güzel olsa da fazladan her bir uygulama özellikle telefonunun hafızası çok dolu olan kullanıcılar için pek de hoş bir seçenek gibi görünmüyor.

Nabu Fitness verilerini widget olarak bildirim ekranında görmek içinse Home uygulamasını indirmek gerekiyor. Yani bileklikten maksimum verim alabilmek için telefon hafızasında yer açmanız şart. Bluetooth bağlantısıyla çalışan Razer Nabu X, titreşimli bildirimler için telefona yakın olmak zorunda ancak spor sırasında bilgileri toplayıp uygulamayla eşleştirildiğinde aktarabiliyor. Nabu X, hem günlük aktiviteleri hem de bildirimleri takip etme açısından –nereden geldiklerini anlayabilirseniz…– yararlı ancak çok büyük eksikleri var.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Razer Nabu X incelemesi” için bir cevap

  1. Furkan dedi ki:

    Xiomi mi band den fazlası yok. Hatta mi band de farklı uygulamalardan gelen bildirimler için farklı renkler atayabiliyorsunuz. Ve mi band 15 dolara temin edilebiliyor. (Ayrıca sarjı 30 günden fazla gidiyor.)