reklamı kapat

POPÜLER

Razer Nabu: Yarı akıllı saat yarı aktivite ölçer

 - Güncelleme: 07 Ocak 2014 12:38

CES 2014’e giyilebilir teknolojik ürünlerin damgasını vuracağını firmalardan gelen ipuçları sonucunda tahmin etmiştik. Beklentileri doğrular şekilde arka arkaya tanıtımları gerçekleştirilen ürünlere bir yenisini Razer ekledi. Firmanın bu alandaki ilk ürünü olaran Nabu; yarı akıllı saat, yarı aktivite ölçer özelliklerine sahip hibrit olarak nitelendirebileceğimiz bir akıllı bileklik.

razer-nabu
Üzerinde yer alan OLED ekranlardan biri 32×32 piksel boyutlarında ve sadece uyarı simgelerini görüntüleyebiliyorken diğeri 128×32 piksel panel boyutuyla e-posta, mesajlar gibi uyarıları yazılı olarak görüntüleyebiliyor. Ekranlar bileklik üzerinde birbirine zıt konumlarda yer alıyor.

razer-nabu
Akıllı bileklik aynı zamanda kullanıcısının konumunu, yüksekliğini, attığı adımları ve uyku verileri gibi faaliyetlerini ölçebiliyor. Hem Android hem de iOS işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışan bileklik, yakınında bir başka Nabu olduğunda bunu algılayabiliyor ve kullanıcılara gerçek verilere dayalı oyunlar sunabiliyor. Geliştiriciler için 2014’ün ilk çeyreğinde yurt dışında 50 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan akıllı bandın son kullanıcılara yönelik fiyatının 100 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER