reklamı kapat

POPÜLER

Razer’dan masaüstü performansını dizüstüne getiren Blade Pro [Video]

22 Ekim 2016

Razer, yeni Blade Pro dizüstü bilgisayarını kullanıcıların beğenisine sundu. Masaüstü performansı sunan bilgisayar taşınabilirliğiyle dikkat çekiyor.

En yeni dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciden ve NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik işlemciden güç alan bilgisayarda 4K çözünürlüklü 17,3 inçlik ekran bulunuyor. Benzer donanımlı masaüstü alternatifleri 5,08 cm fazla kalınlığa ve 4,54 kilogramdan fazla ağırlığa sahipken, yeni Blade Pro  sadece 22,3 mm kalınlığında ve ağırlığı ise 3,6 kilogramdan daha az. 

razer-blade-pro-09
Yeni Razer Blade Pro’nun dikkat çeken bir özelliği ise sistemin termal yönetim sistemi. Blade Pro’nun tamamen yeni olan termal yönetim sistemi bir dizüstünde bulunan dünyanın en ince üretilmiş buhar hazneli soğutma çözümünü taşıyor. Buhar haznesi ısı rezistansını ve popüler noktaları, ısıyı hızlıca, eşit oranda ve verimli şekilde dağıtarak düşürüyor. Gelişmiş bağlantı opsiyonları için Thunderbolt 3, 32 GB DDR4 çift kanal bellek, Raid 0 deposunda 2 TB’ye kadar PCI M.2 SSD ve dahili SD kart okuyucu bilgisayarın diğer özellikleri arasında.

razer-blade-pro-10
HTC Vive, Oculus Rift ve OSVR HDK 2 gibi sanal gerçeklik gözlüklerinin gerekli olan minimum donanım gereksinimlerini karşılayan bilgisayar, Razer’ın Ultra-Low-Profile Mechanical tuşlarını taşıyan ilk dizüstü bilgisayar olma özelliğini de taşıyor. Her bir tuş gerçek harekete geçirme ve başlama noktasına sahip. Önümüzdeki ay Avrupa’da satışa sunulacak bilgisayarın başlangıç satış fiyatı ise yaklaşık 4.199 euro.

VİDEO

YORUMLAR