reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan bebeklerin durumunu kontrol eden akıllı taşıyıcı

22 Ekim 2016

Her geçen gün anne babaların problemlerini azaltan yeni ürünler ortaya çıkıyor. Şimdi de bebekleri bir yerden diğerine taşımayı ve bu sürede onun sağlığını kontrol etmeyi kolaylaştıran bir kanguru (bebek taşıyıcısı) sistemi geliştirildi.

Henüz yürüyemeyen bebeklerle ilgilenmek oldukça zorlu bir iş. Sadece ilgilenmek değil, yalnız bırakmamak da gerekiyor. Anne ve babaların bebeklerini taşırken kullandığı sistemler arasında kanguru da yer alıyor. Samsung C-Lab tarafından tasarlanan yeni sistem bebeğinizi rahat taşımaktan daha fazlasını vadediyor.

Dr. Macaron bebeğinizi taşırken ağırlığı dengelemenin yanı sıra bir de bebeğinizin sağlığını kontrol altında tutuyor. Tek elle kontrol edilebilen sistem sayesinde bebeğin ağırlığı sadece omuzlara binmiyor. Bu yüke belin ortak edilmesiyle taşıma işlemi kolaylaştırılıyor.

samsung-dr-macaron-02
Açık renkli şık tasarımıyla öne çıkan Dr. Macaron, kanguruya eklenen ufak bir sensör sayesinde her şeyi kontrol altında tutmayı kolaylaştırıyor. Örneğin bebeğin bezinin değiştirilmesi gereken zamanlarda anne ve babaları uyarıyor. Üstelik bu destek sistemi sadece ufaklığı gözlemlemiyor. Bebeği taşıyan kişinin ne kadar süredir ayakta olduğunu da gösteriyor. Size artık bir nefes alıp, dinlenme zamanının geldiğini bildiriyor. Günü kayıt altında tutmasıyla bebeğinize dair detayları not almanızı da kolaylaştırıyor.

YORUMLAR