reklamı kapat

POPÜLER

Realme C15

Realme de Türkiye’de telefon üretiyor; işte gelen ilk bilgiler

Türkiye’de uzun zamandır yer alan firmalardan Realme, bugün güzel bir haberin müjdesini verdi. Firma Türkiye’de telefon üretmeye başlıyor.

Xiaomi, OPPO ve Samsung gibi isimlerden sonra Türkiye’de telefon üreteceğini duyuran Realme,yerli üretim” olarak aktardığı ilk modelini henüz açıklamıyor.

Firmanın yaptığı aşağıda da görebileceğiniz paylaşımda “Vaziyet alın, buralar karışacak. Türkiye’de üretilen ilk Realme telefonu sence hangisi? Tahminleri alalım” mesajı yer alıyor.

Bu tweet ile beraber atılan fotoğrafta ise “Yeni bir C geliyor. Hatta yerli bir C geliyor” yazıyor. Firma burada giriş seviyesi bir C serisi telefondan bahsediyor.

Realme’nin şu an tanıtılmış olan dört farklı C-Serisi akıllı telefonu bulunuyor. Türkiye’de ise 2021’de tanıtılan C21 ya da C25 modellerinden birisi üretilecek olabilir. Bu konudaki resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Türkiye üretimi ile ciddi avantajlar elde edece

Bildiğimiz kadarıyla Türkiye’de fabrika kurarak üretim yapan firmalara gerçekten fark yaratan imkanlar ve vergi indirimleri sağlanıyor.

Türkiye’de üretilen telefonlar dışarıdan getirmeye oranla daha ucuza satılabiliyor. Hatırlamak adına Xiaomi tarafından Türkiye fabrikasında üretilen ilk telefon giriş seviyesi Redmi 9C modeli.

OPPO tarafından Türkiye fabrikasında üretilen ilk telefon ise yine giriş seviyesi OPPO A15s modeli. Bu arada Realme’nin OPPO ile bir bağlantısı da bulunuyor.

Bu açıdan Realme’nin ilk yerli telefonu OPPO’nun Türkiye fabrikasında çıkabilir. Ancak bunun kesin olmadığını net olarak belirtelim. Bu konuda resmi açıklama yakında yapılacaktır.

Not: Görsel temsilidir.

 

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın