reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi K50 Pro

Redmi K50 Pro ve K50 Pro Plus için ilk resmi paylaşım yapıldı

Xiaomi alt markası Redmi yeni ürünler tanıtmaya hazırlanıyor. Firmadan kesin olarak Redmi K50 Pro ve K50 Pro Plus geliyor.

Resmi olarak 17 Mart tarihinde tanıtılacak Redmi K50 Pro ve K50 Pro Plus için Xiaomi resmi paylaşımlara başladı. Yukarıda telefonların arkası görünüyor ve burada dikdörtgen yapı içerisinde yuvarlak formdaki kamera karşımıza çıkıyor. Firma burada aşırı yenilikçi bir yapı tercih etmiyor ancak bu bir sorun oluşturmuyor. Arkalarında buz kristallerinden ilham alan bir ilgi çekici desenin kullanıldığı telefonlar, 108 megapiksellik OIS destekli (Optik Görüntü Sabitleme) bir ana kameraya sahip. Arkalarında toplam üç farklı kamera yer alan cihazlar, resmî açıklamaya göre güçlerini MediaTek imzalı işlemcilerden alıyor. K50 Pro modeline Dimensity 8100, K50 Pro Plus modeline ise Dimensity 8900 işlemci güç veriyor.

Kutularından Android 12 ile çıkacak ve en üstte büyük olasılıkla 12 GB RAM taşıyacak telefonlar, yüksek ihtimalle 120 Hz AMOLED ekranlar üzerine kuruluyor ve ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyorlar. Henüz fiyatları belli olmayan K50 Pro ve K50 Pro Plus, 120W hızlı şarj taşıyacak. Bu arada normal Redmi K50 de yolda diye bilgiler geliyor ancak henüz o cihaz özelinde bir resmi paylaşım bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Türkiye’de resmi olarak yer aldığı için, her ürünü Türkiye ihtimali taşıyor. Redmi telefonları Türkiye’de çok uzun zamandır satan firma, buna karşın K50 serisini Türkiye’ye getirmeyecektir. Ancak ileride bu telefonları temel alan bazı başka modeller Türkiye’de satılabilir. Bunu nasıl olacağını tamamen zaman gösterecek.

Redmi K50 Pro ve K50 Pro Plus bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İLGİLİ HABERLER